'Anonymous, i hackledi' yalanına dikkat

Grubu, 'Anonymous i hackledi' haberlerini yalanladı.

Giriş Tarihi: 17.2.2016 13:46 Güncelleme Tarihi: 17.2.2016 13:48
'Anonymous, Emniyeti hackledi' yalanına dikkat

Grubu, sosyal medya hesabından, birkaç gün önce CthulhuSec takma adlı Anonymous üyesi olduğunu belirten bir kişinin Türk Genel Müdürlüğünü hacklediğini ve vatandaşların bilgilerini ele geçirdiğini ve bunları bir program ile yayınladığını duyurdu.

Cyber-Warrior Akıncılar Grubu, konu incelendiğinde Emniyet'in hacklenmediği ve bu konunun tamamen bir tuzak olduğunu tespit ettiklerini ifade etti.Yayınlanan verilerin 2009 yerel seçimleri döneminde Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) sitesinden çekilen bilgiler olduğuna dikkat çeken grup, veri tabanının zaten bilinen, uzunca bir süredir internette el değiştiren ve satılan mernis formatındaki bazı bilgiler olduğunu kaydetti.

BİLGİSAYARLARI ZOMBİYE ÇEVİRİYORLAR

Cyber-Warrior AKINCILAR, Anonymous'un Emniyeti hackledik yalanını ortaya atarak bu verilerin içine bilgisayarları zombiye çeviren virüsler vetrojan yüklendiğine dikkat çekiyor. Grup, bu şekilde zombiye dönüştürdükleri bilgisayarlar ile yine Türkiye'nin resmi kurumlarına DDOS atak olarak bilinen servisi engellemeye yönelik saldırılar yapma amacu güdüldüğünü ifade etti.

ANONYMOUS NEDİR? KİMLERDEN OLUŞUR?

Teknik hacking bilgisi olmayan, şu ana kadar sisteme girmeye yönelik kayıtlı herhangi bir hacking eylemi yapmamış, ancak topladıkları büyük kitleler ile bilgisayarları zombi haline getirerek istedikleri sitelere servisi engellemeye yönelik saldırılar yapan bir internet topluluğudur.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Anonymous, Emniyeti hackledi' yalanına dikkat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN