Instagram'ın logosu değişti

Mobil fotoğraf paylaşımı uygulaması Instagram’ın logosu değişti. iOS ve Android platformlarında aldığı güncelleme ile yeni arayüzüne kavuştu.

Giriş Tarihi: 13.5.2016 11:17 Güncelleme Tarihi: 13.5.2016 11:18
Instagram'ın logosu değişti

Instagram eski uygulama ikonundan esinlenerek oluşturduğu yeni logo, daha çok yönlü bir kamerayı temsil edecek şekilde değiştirildi.

İkonda yer alan gökkuşağı da gradyan şeklinde Instagram'ın bir parçası olmaya devam ediyor. Kullanıcı arayüzü ve yazı tipinde fotoğraf ve videoları daha çok ortaya çıkarmaya yönelik değişiklikler yapıldı.Değişiklikler sadece tasarımsal boyutta ve Instagram'ın kullanım şeklini ve özelliklerini değiştirmeyecek.

Instagram'ın tasarım ekibinin başındaki Ian Spalter'a göre değişimin sebebi "ince çizgilerle, kullanıcıların tarzına da uyan, daha estetik bir görünüm" yakalamak.

"YENİ LOGO NE ERKEK NE KADIN"

Logo değişikliği ile ilgili en ilginç yorum ise Adweek dergisinin creative editör'ü Tim Nudd'dan geldi.

Nudd, konuyla ilgili yayınladığı makalede Instagram'ın yeni logosunun ortaya bir kimlik koymadığını belirterek "travesti"ye benzetti.

Eski logonun uygulamanın ana amacını ortaya koyan direkt bir simge olduğunun altını çizen, Nudd, yeni logodaki soyut öğelerin bu özelliği yok ettiğini belirtti ve logoyu eleştirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Instagram'ın logosu değişti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN