Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Drone nasıl kullanılır? Drone nedir?

FAA’nın yayınladığı istatistiklere göre, kayıt altına alınan drone sayısının, lardan daha fazla olduğu ortaya çıktı. Peki Drone nedir? Kullanım alanları nedir?

Giriş Tarihi: 26.5.2016 11:05 Güncelleme Tarihi: 26.5.2016 11:05
Drone nasıl kullanılır? Drone nedir?

Federal cılık Kurulu(FAA) Amerika'da kayıtlı olan drone kullanıcılarının sayısının, ları geçtiğini açıkladı.

Federal Havacılık Kurulu'nun yöneticisi Michael Huerta'nın açıklamasına göre Kurul'un geçtiğimiz hafta yaptığı araştırmada 325.000 kayıtlı drone sahibi varken 320.000 kayıtlı uçak mevcut. Huerta'ya göre kullanılan drone sayısı 325.000den çok daha fazla çünkü drone sahipleri birden fazla drone satın alıyor.

Kurul, geçtiğimiz Noel'den hemen sonra yeni bir drone kayıt programı başlatmıştı. Kayıt programı sayesinde drone sahiplerinin yönetmeliklere aykırı davranış sergilemesi halinde takibini kolaylaştıracak ve insanlarda bir sorumluluk kültürü yaratmakta yardımcı olacak.

Michael Huerta'ya göre kayıtların hızla yapılması hükümet ve endüstrinin birlikte çalışabileceğinin bir kanıtı.


Geçtiğimiz günlerde art arda gelen drone haberleri ile insanların sorumsuzca drone kullanması ve sebep oldukları sorunları, yerel güvenlik güçlerinin droneları kontrol almak için kullandıkları yöntemleri gördük. Gördüğümüz kadarıyla kimse ortada sorumsuzca gezip insanların hayatını tehlikeye atan bir drone görmek istemiyor.

Drone Nedir?

Drone, İngilizce'de erkek arı manasına gelen bir kelime. Fakat günümüzde insansız hava araçları anlamında kullanılıyor. Tarihine baktığımızda genellikle askeri amaçlı kullanılan dronelar, artık daha ulaşılabilir. Günümüzde iki farklı Drone tipi konuşuluyor. Bunlardan bir tanesi Wi-Fi teknolojisi ile çalışıp, uzaktan kumandayla kontrol edilebilen; belli bir mesafeye çıkıp, şarjı yettiği sürece havada çekim yapabilen ARDrone ve DJIPhantom gibi ürünler. Bir nevi milenyum çağında doğanların yeni oyuncağı… Bir diğeri de; gelecekte erişiminin olmadığı bölgelerde erişimi sağlaması öngörülen ve sürekli havada olacak olan hava araçları.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Drone nasıl kullanılır? Drone nedir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN