Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akıllı Saat Nedir?

Günümüzde akıllı lar anlamında hayatımızda önemli bir yer tutmaktadır. İletişimde ve hayatın her alanında, etkileşim açısından yaşamı kolaylaştıracak her teknolojik ürün, kullanıcılar için bir ihtiyaç haline geldi. Akıllı cep telefonları her yıl yeni modelleri ile tanıtılırken, teknoloji devi şirketler bu durumu daha da  ileriye götürmekte kararlı gözüküyor.

Giriş Tarihi: 31.5.2016 10:47 Güncelleme Tarihi: 31.5.2016 10:48
Akıllı Saat Nedir?

Dünya, k açıdan her gün bir adım daha ileri doğru giderken, teknolojinin devleri, ürünlerini her yıl rekabet amaçlı kullanıcılara sunmaya devam ediyor. İşte bu açıdan en yeni teknolojik ürünlerden biri de akıllı saatler olarak göze çarpıyor.

Dünyanın en önde gelen teknoloji şirketleri Apple, Samsung, Sony ve LG gibi büyük firmalar, akıllı lardan sonra şimdi de akıllı saat çılgınlığını başlatmak üzereler. Giyilebilir teknoloji ürünleri üzerinde çalışmalarını başlatan bu şirketler, rekabet ortamına yavaş yavaş girmeye hazırlanıyor. Akıllı saat konusunda ilk atılımı yapan Samsung, bu anlamda pazar payının büyük kısmını elinde tutsa da, Apple son gözdesi olan iPhone 6 'yı tanıtırken, merakla beklenen akıllı saati Apple Watch modelini de tanıttı. Peki nedir bu akıllı saat ve ne işe yaramaktadır?

Akıllı Saat Nedir?

Akıllı saat için, bilgisayar sistemi ile entegre edilmiş bir kol saati diyebiliriz. Akıllı saate şu aşamada giyilebilir teknoloji ürünlerinin en iyisi olarak bakabiliriz.

Akıllı Saat Özellikleri Nelerdir?

Akıllı saat, klasik bir saatten daha çok işleve sahip olacaktır. Akıllı saatin en büyük özelliği, telefon gibi imkanı sağlayacak olmasıdır.

Akıllı saate gelen mesajları göz ardı edebilir ya da kabul edebilirsiniz. Kullanıcı içeriğin tümünü görmek istediğinde, akıllı aktarım sayesinde ekranda görebilmektedir.

Akıllı saatin özelliklerinden biri de, sesli kullanım özelliğine sahip olmasıdır. Cihazda bulunan dahili hoparlör ile kullanıcı, ahizesiz konuşma yapabilmektedir. Öyle ki günlük işini yaparken diğer yandan konuşma imkanına sahip olacaktır.

Akıllı saatin içinde kamera özelliği bulunmaktadır. En güzel anlarınızda fotoğraf çekebilir ve hafızasında saklayabilirsiniz.

Akıllı saat, ses kaydetme özelliğine sahiptir.

Akıllı saat ile istediğiniz an müzik dinleyebilirsiniz.

Akıllı saatte ayrıca adım ölçer bulunmaktadır. Yürürken veya spor yaparken adımlarınızı takip edebileceksiniz.

Akıllı saat satışı akıllı saat merkezinde.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akıllı Saat Nedir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN