Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şekeri bilmeyen, inek kanı içen kabile!

Bu ilginç, yabani ama turiste alışkın kabile sizleri ağırlamak için anayurtlarına bekliyor.

Giriş Tarihi: 13.2.2013 12:47 Güncelleme Tarihi: 13.2.2013 12:51
Engai ismi verilen tek tanrılı inanca sahip olan, toplum kurallarını yaşlıların koyduğu, aralarında anlaşmazlık çıktığında kavga etmek yerine küçükbaş ve büyükbaş hediye etmekle sorunlarını çözebilen, özel barış yapma ve özür dileme seremonilerinin olduğu, hayvanlarının göç ettiği zamanlarda diğer bir ülkeye göç eden, küçük çalı-çırpı ve sığır dışkıları ile yaptıkları evlerinde turistleri ağırlamayı seven, ilkel bir kabile Masailer.

Evlerinde tek göz odada anne, baba, çocuk yatarken, evlerinin girişindeki küçük boşlukta da hayvanları kalmakta.

Dini törenlerde hayvanlarının kanını içen kabile, turistlerin ziyareti esnasında son derece cana yakın ve insan canlısı bir yapıya sahipler. Kadınları daha çok evde incik boncuk işleri, evlerin inşasını üstlenirken; erkekler ok, mızrak ve avcılıkla ilgileniyor. Yapılan incik boncuk, avcılık malzemeleri, çeşitli hayvanlara ait diş, tırnak, fil kılından bileklik turistlere satmaya çalıştıkları objeler arasında hatta küçük mahallelerinde küçücük bir market bile açmışlar.

Geçmişte rüştünü ispat etmek ve sevdiği kadına kavuşmak için aslan avlayan Masai'ler, hükümetinin aslanları ve yaban hayatını korumaya alması nedeniyle, sığır besliyor ve ancak onların etleri ile besleniyorlar. Bu ilginç, yabani ama turiste alışkın kabile sizleri ağırlamak için anayurtlarına bekliyor.

Kenya turları, Masailerin yaşadığı Masai Mara haricinde, Kenya'nın büyüleyici güzellikleri bulunan Nairobi, Amboseli, Nakuru gölü ve Kenya dağını keşfini de garanti ediyor. Prontotour'un; Air Arabia havayolları özel promosyonu sayesinde 1099€' dan başlayan, 21 Mart hareketli, 4 gece – 5 gün süren Kenya turuna katılabilir; ancak belgesellerde görebileceğimiz doğal ortamı, safarinin beş büyüğü Fil, Gergedan, Aslan, Leopar, Bufalo'yu yakından görebilir ve ilginç Afrika kabilesinin ritüeline şahit olabilirsiniz. Detaylı bilgi için; www.prontotour.com veya 444 91 92 nolu Call Center.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şekeri bilmeyen, inek kanı içen kabile!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN