Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'te ''Köprüde Kahvaltı'' etkinliği

Giriş Tarihi: 23.9.2013 10:15

'da geleneksel olarak düzenlenen "Köprüde Kahvaltı" etkinliğinin 4'üncüsü, yaklaşık 2 bin 500 kişinin katılımıyla tarihi "" (Fatih Sultan Mehmet Köprüsü) ve yeni inşa edilen Göz Köprüsü'nde yapıldı.

'da geleneksel olarak düzenlenen "Köprüde kahvaltı" etkinliğinin 4'üncüsü başkent 'teki tarihi "" (Fatih Sultan Mehmet Köprüsü) ve yeni inşa edilen Göz Köprüsü'nde, yaklaşık 2 bin 500 kişinin katılımıyla yapıldı.

Üsküp Büyükşehir Belediyesi ve Turizm Meslek Lisesi iş birliğiyle düzenlenen etkinliğe Üsküp Büyükşehir Belediye Başkanı ile ülkede yaşayan Makedon, Arnavut ve Türkler'in de aralarında bulunduğu çok sayıda vatandaş katıldı. Etkinlik kapsamında tarihi Taş Köprü ile Göz Köprüsü'nde görevliler tarafından kahvaltı sofrası kuruldu ve etkinliğe katılanlara ikram edildi.

Üsküp Büyükşehir Belediye Başkanı Kotse Trayanovski, etkinlikte yaptığı konuşmada, kahvaltının iki köprüde yapılmasının sembolik bir anlamı
olduğunu belirterek, köprülerin insanları birliştiren önemli yapıtlar olduğunu kaydetti. Kahvaltı etkinliğiyle insanları birbirine yaklaştırdıklarını, aynı
sofrayı paylaşmalarına aracı olduklarını dile getiren Trayanovski, Üsküp'ün iki yakasını bir araya getirerek, farklı din ve milletten vatandaşların kaynaşmasını sağladıklarını vurguladı. Trayanovski, her millet ve dinden insanın kahvaltıda yer aldığına işaret ederek, "Bu şekilde köprü bir birleşme noktası, kahvaltı ise dostluğun bir göstergesidir" dedi.

Bu arada, tarihi Taş Köprü ve Güz Köprüsü'nde düzenlenen kahvaltıda, Turizm Meslek Lisesi'nden 350 öğrenci ile 200 belediye görevlisi vatandaşlara toplam 2 bin 500 kumanya dağıttı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üsküp'te ''Köprüde Kahvaltı'' etkinliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN