Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vahşi doğanın cazibesi: Güney Afrika

Giriş Tarihi: 27.9.2013

Zürafalar, timsahlar, modern hayattan uzak kabileler, vahşi bir doğa, zengin şehirler, unutulmaz bir zaman dilimi... Ziyaretçilerine hayatlarındaki en özel deneyimleri yaşatan Güney Afrika bayramda sizleri bekliyor

Güney Afrika vahşi doğanın cezbeden dünyasını keşfederken bambaşka kültürlere tanıklık etmek isteyenlerin ilk durağı. Johannesburg, Sun City, Pilanesberg ve Cape Town ise heyecan verici ülkenin en özel şehirleri. Anı Tur'un 7 gece 8 gün olarak düzenlenen ve safariyi de içine alan Güney Afrika turunda sizleri muhteşem bir tatil bekliyor.

MADEN ŞEHRİ JOHANNESBURG
İlk durağınız olan Johannesburg Afrika'nın zengin altın madeni yataklarının merkezi. Altın şehir olarak da bilinen Johannesburg'un en popüler yerleri arasında elbette altın madenlerinin olduğu bölgeler geliyor. Bunlardan biri olan Gold Reef'de bugüne kadar toplan 1.4 milyon ton altınla en fazla altın çıkan madeni görebilirsiniz. Altından önce toplam üç evin olduğu bölge şimdilerde Güney Afrika'nın en büyük kozmopolit ve zengin şehri. Turunuz sırasında eski madencilerin evlerini ziyaret edebilir, 226 metrelik madene inip ve altının nasıl çıkarıldığını dinleyebilirsiniz.

KABİLELERLE İÇİÇE

Sonraki durağınız Sun City'ye giderken Lesedi'ye uğruyorsunuz. Lesedi Güney Afrika'da yaşayan siyahi kabilelerin yaşam şekilleri, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakinen görebileceğiniz kültürel bir köy. Burada Zulu, Xhosa, Basotha ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen alanlara şahitlik edeceksiniz. Öğle yemeğinizi bu köyün mutfağında alabilirsiniz. Sonraki durağınız Sun City'de The Lost City'i keşfedebilir veya Su Dünyası'nda yapay dalgalar içinde yüzebilirsiniz. Ardından alışveriş ve eğlence merkezine gidebilir, casinoda şansınızı deneyebilir veya timsah çiftliğine gezebilirsiniz. Ayrıca golf, tenis gibi spor imkanlarını da değerlendirebilir, Diamonds and Dust Show'u izleme imkanı da bulabilirsiniz.

SAFARİ HEYECANI

Turun en keyifli anlarından bir elbette Safari. Pilanesberg'e giderek katılacağınız Safari turu sizlere hayatınızın en özel anlarını yaşatacak. Üstü açık safari araçları ile yapacağınız gezide doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacaksınız. Geziniz süresince Big Five olarak tanımlanan aslan, leopar, fil, buffalo ve gergedanları ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve binlerce değişik hayvan çeşidi sizleri selamlayacak. Sonrasında Adderly Caddesi, Rieback Heykeli, Ümit Kalesi, Company Gardens, Parlamento, Long Street gibi şehrin turistik ve tarihi yerleri göreceğiniz Cape Town'a gidiyorsunuz. Hava şartları uygun olduğu takdirde teleferik ile Masa Dağı'nın 1087m. yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilir, buradan Güney Afrika'nın Fisherman's Village olarak ünlenen balıkçı kasabalarında birine giderek Hout Bay körfezine teknelerle açılabilirsiniz.

UNUTULMAZ BİR DENEYİM
Muhteşem doğa ve deniz manzaraları eşliğinde, Cape Yarımadası kıyılarını takip ederek ve Chapman's Tepesini aşarak Ümit Burnu'na gidebilirsiniz. Yolda, birçok tarihi yerleşim biriminden geçerek buraları yakından tanıma fırsatınız olacak. Hint ve Atlas Okyanuslarının birleşme noktası olan Ümit Burnu'nu görebilmek dünyada çok az kişiye nasip olmuştur. Burada bulunduğunuzu kanıtlayan sertifikalarınızı aldıktan sonra, teleferiklerle muhteşem manzaranın tadına varabileceğiniz kısa bir yolculuk yapabilirsiniz.

7 GECE 8 GÜN
Anı Tur ile 14 Ekim çıkışlı olarak 7 gece 8 gün gerçekleşen Güney Afrika+ Safari Turu 1849 eurodan başlayan fiyatları ve uygun ödeme koşullarıyla Kurban Bayramı'nda sizleri bekliyor. Anı Tur 28 yıllık deneyimiyle en güzel tatil anılarınızda yer almaya devam ediyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vahşi doğanın cazibesi: Güney Afrika
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN