Parklarda yapılacak en güzel etkinlikler

Giriş Tarihi: 2.7.2014

Yazla birlikte Londra'dan Barselona'ya kadar bütün park ve bahçeler doldu. Bu yeşil alanlarda, sıcak hava balonlarıyla yolculuk, tanımadığınız biriyle dans etmek gibi aktivelerle, çimlerin üzerine uzanmaktan fazlasını yapabilirsiniz

Durun ve gülleri koklayın
The Regent's Park, Londra, İngiltere: Londra'da Kew Bahçeleri tüm ilgiyi çekiyor gibi görünse de Kraliçe Mary'nin bahçesinde bulunan bu alan da çiçekseverler için aynı güzellikte. Özellikle de gül bahçesi 12 binden fazla bitki çeşidiyle en büyük ilgi odağı. Bu çiçekleri en güzel zamanlarında görmek için de temmuz ayı idea bir zaman.

Sıcak hava balonuyla bir tur atın
Parc Andre Citroen, Paris, Fransa: Evet, doğru okudunuz: Fransa'daki bu park ziyaretçilerini 122 metre yüksekliğe çıkaracak bir sıcak hava balonuna sahip. Merak etmeyin balon iplerle yere bağlı olduğundan, Eiffel Kulesi'nin tepesinden uçup gitmezsiniz. Üstelik bu balon sadece turistleri çekmek için orada değil, aynı zamanda hava kirliliğini de ölçüyor.

Modernist ustanın eserlerini görün
Parc Guell, Barselona, İspanya: Modernist mimar Antoni Gaudi tarafından tasarlanan bu küçük park hem garip bir eğlence evi hem de mimari bir mucize. Gaudi'nin imzası niteliğinde olan rengarenk mozaiklere parkın her yerinde rastlamak mümkün. Merdivenlerde bu mozaiklerle kaplanmış bir ejderha ve garip bir peri masalından fırlamış gibi görünen küçük yapılarla park oldukça ilginç ve görülmeye değer.

Hiç tanımadığınız biriyle dans edin
Fuxing Parkı, Şanghay, Çin: Çin'de uzun yıllardır parklarda dans etme geleneği var. Bu hızlı-ayaklı şehir sakinlerini iş üstünde görmek için de Fuxing Parkı en iyi nokta. Geniş açık alanların çoğunlukta olduğu parkta yolunuzu kaybederseniz tek yapmanız gereken, dans müziğine kulak verip, katılımcıları takip etmek olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Parklarda yapılacak en güzel etkinlikler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN