Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otobüs bileti alırken18 yaş şartı

Amasya'da il sınırları içerisinde 18 yaşından küçük çocuklara şehirler arası yolcu bileti satışı hususunda bir dizi düzenlemeye gidildi.

Giriş Tarihi: 13.11.2014 10:46 Güncelleme Tarihi: 13.11.2014 10:50
Otobüs bileti alırken18 yaş şartı
Amasya Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Amasya il sınırları içerisinde ailesinin ve kurumun bilgisi dışında evden ve yurtlardan kaçan, kayıp olan çocuk ve gençlerin başlarına gelebilecek ileride yaşamlarını olumsuz yönde etkileyecek olayların engellenmesi, izinsiz il dışına çıkmalarının önüne geçilmesi, ailelerdeki kayıp çocuk infialinin yaşanmasının engellenmesi amacıyla alınan kararın 18 yaşından küçüklere şehirlerarası otobüs terminalleri, demiryolu istasyonları ve acentelerde bilet satışının düzenlenmesi hususlarını kapsadığı, ayrıca bu idari düzenlemeye uymayanlara idari para cezalarının uygulanacağı belirtildi.

Açıklamada, "18 yaşından küçükler seyahatleri için yanlarında velisi, vasisi veya kanuni temsilcisi bulunmadan yalnız başına bilet talep etmeleri halinde iletişim araçları ile velisi, vasisi, kanuni temsilcisi ile irtibata geçilerek çocuğunun seyahatinden bilgilerinin olup olmadığı teyit edilir. Bu durum tutanağa bağlandıktan sonra bilet satışı yapılır. 18 yaşından küçüklerin yalnız başına bilet talep etmelerinden velisi, vasisi veya kanuni temsilcisinin seyahatten bilgisi olmadığının tespit edilmesi halinde, bu durum derhal kolluk kuvvetlerine bildirilir. 18 yaşından küçük öğrencilik gerekçesi ile ilimizde veya gideceği ilde öğrenci olduğunu ispatlayan belge gösterdiğinde bilet satışı yapılacaktır' denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otobüs bileti alırken18 yaş şartı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN