Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uçakta en iyi koltuk nasıl seçilir?

Seyahat etmeyi seviyorsunuz, uçak yolculuğu yapmaktan büyük keyif alıyorsunuz, peki uçakta en ideal koltuğu nasıl seçeceğinizi biliyor musunuz? Yapılan araştırmalara göre en rahat koltuk 1A

Giriş Tarihi: 1.3.2015
Uçakta en iyi koltuk nasıl seçilir?
Kabin görevlisi ve Confessions of a Trolley Dolly adlı internet sitesinin yazarı Dan Air ile akıllı seyahat arama motoru kayak.com.tr işbirliği yaparak uçak koltuklarına ilişkin bir çalışma gerçekleştirdi. Çalışmada en çok kullanılan uçak tiplerinden Airbus A320 ve Boeing 777'lerde hangi koltukların en iyileri olduğu araştırıldı. Buna göre genelde kısa mesafeli uçuşlarda kullanılan Airbus A320'lerde en iyi koltuk 1A. Çünkü 1A, diğer koltuklara göre daha geniş ve pencere kenarı. Ayrıca host ve hostesler ilk ikramı burada oturan yolculara yapıyor. Ancak bu koltuğu tercih edenlerin dikkat etmesi gereken bir şey var: 1A kapının hemen ardında ve soğuk! Buna rağmen uçağın ön bölümündeki seçilen yerler göreceli olarak arka kısımlara göre daha gürültüsüz.

GENİŞ ARALIK, RAHAT YOLCULUK

Airbus A320'lerde uçacaksanız, 15'ten 20'ye dek uzanan numaralı sıralardaki koltuklarda oturmamaya çalışın. Bu koltuklar kanat üstüne denk geldiği için çok gürültülü oluyor. Boeing 777 tipi uçaklarda ise 16. ve 32. sıraları tercih etmekte yarar var. Hem ilk ikramlar bu koltuklarda oturanlara yapılıyor hem en ön koltukla aradaki mesafe geniş olduğu için rahat yolculuk yapılıyor. Boeing 777'lerde en az tercih edilenler, en sonda yer alan 44. ve 45. sıralar. Buradaki koltuklarda oturanların en çok şikayet ettiği konular; koltuğun dar olması ve tam yatmaması, ayrıca tuvalet ve yiyecek içecek servisinin hazırlandığı bölüme yakın olması da gürültü ve yoğunluk açısından sıkıntı yaratabiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uçakta en iyi koltuk nasıl seçilir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN