ABD'nin Adana Konsolosu Cizre Belediyesi'ni ziyaret etti

ABD’nin Adana Konsolosu Linda Stuart Specht ve Adana ikinci konsolosu James Michael Saxton-Ruiz, Cizre Kaymakamlığı ve Cizre Belediyesini ziyaret etti.

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Adana Konsolosu Linda Stuart Specht ve ABD Adana ikinci konsolosu James Michael Saxton-Ruiz geniş güvenlik önlemleri altında geldiği Şırnak'ın Cizre ilçesinde, Cizre Kaymakamı Ahmet Adanur ve Belediye Başkanı Kadir Konur'u makamlarında ziyaret etti.
İlk olarak Cizre Kaymakamı Ahmet Adanur'u makamında ziyaret eden Specht, ardından İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılan Cizre Eski Belediye Başkanı Leyla İmret ve Belediye Başkanı Kadir Kunur ile belediyede görüştü.
Konsolosları Belediye girişinde Belediye Başkanı Kadir Kunur, Başkan Yardımcıları ve Meclis üyeleri karşıladı.
Cizre Belediye Başkanlığı makamında ziyareti ile ilgili kısa bir konuşma yapan ABD Adana Baş Konsolosu Linda Stuart Specht, daha önce hiç Cizre'yi ziyaret etme fırsatının olmadığını, ancak şimdi Cizre'yi ziyaret ettiklerini belirterek, "Cizre ilçe kaymakamlığını ziyaret ettik. Buraya gelmişken Belediyeyi de ziyaret ederek Belediye başkanıyla da görüşmenin önemli olduğunu biliyorum. Bize gösterdikleri konukseverlikten dolayı da kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.
Yapılan açıklamanın ardından görüşme basına kapalı olarak bir süre devam ettikten sonra Konsoloslar terör olayları nedeni ile yıkılan yerleri ziyaret edip, ilçeden ayrıldı.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD'nin Adana Konsolosu Cizre Belediyesi'ni ziyaret etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN