Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özlem Zengin: "Bu hakaret karşılıksız kalmamalı"

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret içeren sözlerine bir tepki de Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Avukat Özlem Zengin'den geldi. A Haber'de Kadraj programına katılan Zengin,"Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı’na hakaret ederek, devlete ve millete karşı da suç işlemiştir. Bu sözler karşılıksız kalmamalıdır" dedi.

"ÇOK RAHATSIZ EDİCİ SÖZLER"
Bu konuşmaları duyduğunuz andan itibaren rahatsız olmamak mümkün değil, çok rahatsız edici ifadeler gerçekten. Bunun iki ayağı oluştu; Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Aynı zamanda Sayın Cumhurbaşkanımız da kendisi açısından yasal süreci başlattı. Sanıyorum Sayın Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı'nın Türkiye'deki konumunu, anayasal konumunu zaman zaman kavramakla ilgili sorunlar yaşıyor.

"DEVLETE KARŞI DA SUÇ İŞLENDİ"
Cumhurbaşkanı'na hakaret Türk Ceza Kanunu'nda özel düzenlenmiş bir suç, başlı başına bir suç Cumhurbaşkanı'na hakaret ediyor olmak. Burada aleni olarak bu suçu işlemiş oluyor. Çünkü Cumhurbaşkanı evet bir kamu görevlisi ama aynı zamanda devleti ve milleti temsil eden bir makam, Cumhurbaşkanlığı makamı. Hal böyle olunca siz böyle nahoş kelimeler sarf ettiğinizde aslında devlete, millete hakaret etmiş oluyorsunuz. Nihayetinde de aleni olarak bir suç işlemiş oluyorsunuz.

"BU HAKARET KARŞILIKSIZ KALMAMALI"
Ben duyduğum ilk andan itibaren arka arkaya çok yakın tarihlerde televizyon programlarım vardı, orada da bunun ne kadar yanlış ve rahatsız edici olduğunu ifade etmiştim. Sonuçta bunlar tahammül edilir şeyler değil, gerçekten çok rahatsız edici şeyler. Geçmişte de bunun örnekleri var. O sebeple Sayın Cumhurbaşkanı'na yapılan bu hakaretin ben de karşılıksız kalmaması gerektiği kanaatindeyim.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Özlem Zengin: "Bu hakaret karşılıksız kalmamalı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN