Edirne'de silahlı çeteler vatandaşları hayatından bezdirdi... Özel Harekât sokağa indi!

Edirne’de, dün gece Çavuşbey Mahallesi’nde yaşanan silahlı saldırı sonrası mahalle halkı ayaklandı. Özel Harekât polisleri mahalle çevresinde geniş güvenlik önlemleri alırken, mahallede yaşayan kişilerden oluşan bir heyette endişelerini dile getirmek Edirne Valisi Günay Özdemir’in makamına çıktı.

Edirne'de gün gece yarısı Kıyık Mahallesi'nde yaşadıkları iddia edilen eli silahlı bir grup tarafından kentin bir başka mahallesi olan Çavuşbey'de hava ateş açmaları olayının ardından mahalle halkı ayaklandı. Çavuşbey Mahallesi sakinleri bir araya gelerek, Edirne Valiliği önüne geldi. Mahalleden oluşan bir heyet valilik makamına çıkarak, konu ve endişeleri ile ilgili Edirne Valisi Günay Özdemir ile görüştü.


Gece silahlar konuştu
İddiaya göre, kentin Kıyık ve Gazimihal Mahalleri'nde yaşayan vatandaşlar arasında yaşanan husumet nedeniyle, dün gece geç saatlerde eli silahlı bir grup Gazimihal Mahallesi'ne gelerek, havaya ve çevreye pompalı tüfekle ateş açtı. Olayda 3 kişinin hafif şekilde yaralandığı öğrenilirken, saldırıyı gerçekleştirenlere ait olduğu bildirilen bir araca da, başka bir grup tarafından maddi hasar verildiği öğrenildi. Edirne Emniyet Müdürlüğü ekipleri, söz konusu olayla ilgili 2 kişini gözaltına alındı belirtildi.


Mahalle halkı ayaklandı
Edirne'nin Gazimihal Mahallesi'nde yaşayan semt sakinleri yaklaşık 5 yıldır aralıklarla mahallerinde silahlı saldırı, darp ve yaralama olaylarının yaşandığını iddia ederek, kalabalık bir grup ile sorunlarını ve endişelerini anlatmak Edirne Valilik makamına çıkmak istedi. Polis ekipleri, kalabalık gruba izin vermezken, mahalle sakinleri arasından seçilen 4 kişilik bir heyet konu ile ilgili görüşmek üzere Edirne Valisi Günay Özdemir ile bir araya geldi. Edirne'nin iki mahallesi arasında yaşanan tatsız olayların bir an önce müdahalelerle düzeleceğinin ve huzurun yeniden hakim olacağının sözünü aldıklarını dile getiren Edirne Roman Derneği Başkanı Erdinç Çekiç, valilik ziyareti sonrası mahalle sakinleri adına yaptığı açıklamada, "Mahallemizde bir huzurluk yaşandı. Huzursuzluğun giderilmesi adına devletin birimleri, bununla ilgili gereğini yapıyor. Edirne halkımızın huzurunun bozulmaması için bunun kimseye sirayet etmeden devletimiz güçlüdür gereğini yapar" dedi.


Özel hareket sokağa indi
Edirne Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı müdür yardımcıları bizzat Gazimihal Mahallesi'ne giderek, mahalle sakinleri ile görüşme yaptı. Can güvenliklerinin olmadığını ve endişe içinde yaşadıklarını dile getiren mahalle sakinleri, bu tarz saldırıların yıllardır devam ettiğini ileri sürdü. Yaşanan olaylar sonrası Özel Harekat polisleri de mahalleye gelerek, geniş çaplı güvenlik önlemleri aldı.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Edirne'de silahlı çeteler vatandaşları hayatından bezdirdi... Özel Harekât sokağa indi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN