Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yurtta kalan kız öğrencilerin eylemi

Zonguldak'ta, bir yurtta kalan kız öğrenciler, iki arkadaşlarının kaçırıldığını öne sürerek eylem yapıp, güvenlik tedbirlerinin arttırılmasını istedi.

Zonguldak'taki bir kız öğrenci yurdunda 4 günde iki kız öğrencinin yurttan kaçırıldığı iddiası öğrencileri sokağa döktü.
Kozlu ilçesindeki bir kız yurdunda kalan bin 600 kız öğrenci, dört günde iki kız öğrencinin yurttan kaçırıldığını iddia etti. Sokağa dökülen öğrenciler, gecenin geç vakitlerine kadar protestoda bulundu.
Yurt inşaatının tamamlanmadan hizmete alındığını öne süren kız öğrenciler, inşaat için çalışan işçilerle altlı üstlü kaldıklarını iddia ettiler. Yurt binası önünde eylem başlatan kız öğrencilerden bazıları ise zaman zaman gerilen ortamda baygınlık geçirdi. Baygınlık geçiren kız öğrenciler 112 Acil Servis Ambulanslarında yapıldıktan sonra hastaneye kaldırıldı. Yurt binası önüne gelen İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri kız öğrencileri sakinleştirmek için çaba sarf etti. Öte yandan kız kaçırıldığı iddiaları üzerine emniyet ekipleri uzun süre olayı gören veya duyan görgü tanığı aradı.
Emniyet Müdür yardımcısı polis otosundan anons yaptı
Yurt binası önündeki gerginlik devam ederken İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Avcı polis otosundan genç kızlara anons yaptı. Avcı yaptığı anonsunda, "Bu şekilde burada sabaha kadarda dursak bir çözüme ulaşamayacağız. Biz bütün sıkıntılarınızı anladık. Arkadaşlarımız tek tek not aldılar. Biz polis teşkilatı olarak güvenliğiniz için 24 saat boyunca resmi araçlar nöbet tutacaklar. Güvenlik anlamında en küçük sıkıntı yaşanmayacak. Bu konuda biz size gerekli teminatı veriyoruz. Bundan başka bir şey söylememiz şuan mümkün değil. O nedenle hepiniz lütfen odalarınıza geçin. Bizde görevliler olarak burada gerekli tedbirler alalım. Biz sorunun çözümü için burada bulunuyoruz. Bazı arkadaşlarınız ısrarla farklı şeyleri ön plana çıkartıyor. Biz dediğimiz gibi emniyet teşkilatı olarak her türlü güvenliğinizi burada alıyoruz" ifadelerine yer verdi.
Emniyet Müdürü ikna etti
Eylem yapan kız öğrenciler yaklaşık 3 saat boyunca yurtlarına girmemek için çabalarken yurdun önüne gelen İl Emniyet Müdürü Osman Ak, gençleri yurtlarına sokarak konuşma yaptı. İl Emniyet Müdürü Ak ile öğrenciler arasında yapılan konuşma sonrasında öğrenciler tekrardan yaklaşık 10 dakika daha yurdun önünde eylemlerine devam etti. Sonrasında ise öğrenciler olaysız şekilde yurtlarına geri dönerek eylemlerine son verdi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Yurtta kalan kız öğrencilerin eylemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN