Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, nam-ı diğer ; Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı sosyal medya hesaplarından paylaşılan Destanı afişleriyle ilgili Twitter'da yazı paylaştı. Özoğuz, hain darbe girişiminin üçüncü yıldönümünde, 15 Temmuz Demokrasi ve şerefine paylaşılan Şehitler Köprüsü, Kızılay Meydanı ve Çengelköy'deki afişler hakkında şöyle bir tweet attı: 'Bu çizimlerden nefret ediyorum. Çok yanlış, olayı sanki bütün Türk askeri yapmış gibi hissettiriyor.


Türk askeri olgusunun itibarını zedeler mi acaba diye düşünülmeden konması korkunç! Bu ülkeyi canı pahasına koruyan Türk askeridir. Bunlar derhal yasaklansın.' Tepkilerin gelmesi üzerine vitesi artıran Özoğuz, 'Kimine göre darbe, kimine göre tiyatro...' cümleleri ile başlayan başka bir tweet daha attı.

UTANMALISIN!
Gökhan Özoğuz'un, 251 kişinin şehit, 2194 kişinin gazi olduğu, Türk milletinin hainlere karşı verdiği 15 Temmuz mücadelesi için hâlâ 'tiyatro' kelimesini kullanabilmesi, durumun vahametini daha da ortaya koyuyor. Bir sanatçı olarak eli kanlı terör örgütünün içimize kadar sızdığı, 15 Temmuz günü milletimizin canıyla kanıyla vatan ve bayrak için verdiği mücadele için böyle bir kelime kullanmaktan utanmalısın Gökhan...


Gökhan seni dövme yaptıran bir genç, kutsal değerlere sarılmış bir derviş, 'a marş yazan coşkulu bir adam, evine kapanmış bir fani olarak farklı farklı hallerde gördük.

Ancak böylesi hassas bir konu, senin siyasi görüşün gibi- sağcı, solcu, sosyal demokrat, liberal, kapitalist, komünistdeğişkenlik göstermez. O gece Türk milleti, darbe girişimi karşısındaki kararlı direnişiyle dış aktörlerin oyununu bozup İslam dünyası için bir umut ışığı olduğunu gösterdi. Tabii sen bundan ne anlarsın orası tartışılır...

'SUS GÖKHAN'
Athena Gökhan'ın bu tweetleri üzerine ve Nedim Şener de sert tepki gösterdi.
Kaçan, 'Çizimlerden değil, darbecilerden nefret edeceksin Gökhan! Alçak darbeciler 251 evladımızı şehit etti Gökhan!
251 can toprak altında Gökhan! Büyüklerinden hiçbir şey öğrenmediysen, şehit evinde edeple susulacağını da mı öğrenmedin Gökhan! Bu memleket şehit evi Gökhan!
!' diye bir tweet attı.
Nedim Şener'de kendisine 'Evladım, onların FETÖ'nün askeri olduğunu en iyi Türk askeri biliyor. İçerisindeki pisliği de tek tek çıkartıyor.
Sen canını sıkma; bu millet haini de, korkağı da, fırsatçıyı da, uyanıkları da tanıyor. Anladın sen onu...' diye cevap verdi.

MİLLETİMİZ BİLİYOR
Tabii burada asıl dikkat edilmesi gereken nokta; birinci lafa, ikincisi lafı söyleyene bakmak!
Gökhan Özoğuz, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yaşandığı gece sen sokakta olmadığın için bilmezsin...
O gece halkın üzerine mermi yağdıran Yunan veya başka ülkenin askeri değildi.


Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki FETÖ mensubu bazı general, rütbeli subay ve askeri personelin ta kendisiydi! TSK üniforması giymiş kalleş teröristlerdi. Kimsenin olayı tüm Türk askerine yansıtmak gibi niyeti yok, olamaz da! Türk milletinin Mehmetçiğine, askerine beslediği sevginin de değeri ölçülemez.


Bu vatanın gerçek askerleri her zaman milletinin baş tacıdır.
Ancak o gece yaşanılan gerçek olayın tasvir edileceği afişte tabii ki böyle bir görselin paylaşılması çok normal. Sen kafanı böyle şeylere takıp başka hisler içine girme...
Sen sokakta olmadığın için bilmezsin ama Türk milleti her şeyi biliyor...
Bu vesileyle bir kez daha 15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN