Ayrımcı değilim. Kadınlar sağa, erkekler sola gibi bir anlayışım da yok çok şükür. Kızlı erkekli yaşamak, çalışmak, ilerlemek, öğrenmek, büyümektir hedefimiz, amacımız, meselemiz.
Gelin görün ki yıl 2015, hâlâ ayrımcılıklar devam ediyor. Üstelik göz göre göre.
Ben de konuya yeni uyandım sevgili okurlar. Dikkat ettiniz mi; radyolarımızda kadın radyocular, DJ'ler, programcılar ne kadar azaldı. Radyo şovlarında erkekler egemen olduğu gibi hali hazırda sevilen, beğenilen, yıllardır bu mesleğe gönül veren başarılı kadın radyocular da işlerinden edildi, ediliyor.
Yoklar yani, sesleri kısılıyor.

KADINLAR BUNA BAYILIR
Misal bizim deli dolu, tatlı, kıvrak zekalı Ayça Şen artık www.aycaevhali. com adresini kullanarak evinden yayın yapıyor. (Her sabah 9-11 arası canlı dinleyebilir, siteden komik aksesuvarlar satın alabilirsiniz) Kimler kimler dışarıda değil ki; Müge, Rana, Zeynep, Yelda ve daha yıllarca severek takip ettiğimiz birçok isim.
Hal böyle olunca bende de saf bir beklenti doğdu; neden sırf kadın radyoculardan oluşan, bomba gibi, hareketli, bol muhabbetli, müzikli, eğlenceli, kadınları ele alan bir radyo kurulmasın?
Güzel olmaz mı? Kadınlar bu işe bayılmaz mı?
Neden olmasın değil mi?
Çekip gitsinler mi yani...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN