Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Stat ve üniversitelerdeki şiddet olaylarını engelleyemeyen özel güvenlikçilerin yerine 10 bin koruma memuru görev yapacak. Evet, özel güvenlikçiler olayları önleyemiyor ama onların yerine gelecekler için altı aylık eğitim yeterli mi?
Bu işte deneyim de önemli; özel güvenlikçiler en azından büyük bir deneyimi var.
Bu, başarısız ama deneyimli özel güvenlikçiler, altı aylık eğitimden geçirilip devletin emrine girselerdi daha çok fayda sağlanmaz mıydı?
Çok sıkı bir eğitimden geçen, çoğu üniversiteli polislerin orantısız şiddet uygulamasından şikayetçiydik.
Şimdi bu 10 bin koruma memurunun çoğu lise mezunu olacak. Memlekette üniversite mezunu işsiz yok mu? Üstelik başvuru üst yaş sınırı da 28...
Bu toy delikanlıların hepsi, altı aylık eğitimin ardından silah bile kullanabilecek.
Statlar, üniversiteler kolay yerler değildir. Bu çoğu lise mezunu, altı aylık eğitimden geçmiş koruma görevlileri; nasıl baş edecek fanatik taraftarla, kanı deli akan idealist öğrencilerle doğrusu çok merak ediyorum.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN