Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alex Türkiye'nin alışık olmadığı bir star… Futbol sahasındaki mükemmel tekniği ve doğal liderlik vasfını saymazsak hiçbir aşırılığı olmayan muhazafakar bir aile babası… Alex'in hayranlık uyandıracak derecedeki tekniği ve efendiliğinin gölgesinde kalan ve Alex'i Alex yapan özelliği ise doğal lider oluşu…
Alex twiter'da "kıskançlık" derken "liderlik" konusunu işaret ediyordu. Aykut'un 3 senedir takımda kurmaya çalıştığı otorite, Alex'te zaten var. Takım arkadaşları Alex'in liderliğini yıllardır kabul etmiş ya Kocaman'ın?
Problem tam da burada.
Alex de dahil takım Aykut Kocaman'a inanmıyor! Taraftar da Aykut Kocaman'ın bu takıma zarar verdiğini düşünüyor. Bunu kimse yüksek sesle söylemiyor çünkü 3 Temmuz sonrası yaşanan olağanüstü koşulların hatırı var.
"Ben sizin lider bildiğiniz adamı harcarım"la bu takım düzelmez.
Bu yaşananklar otorite kuramayan, liderlik vasfı zayıf hakemlerin Alex'e kolay kart çıkartmasından farksız.
Ne yazık ki, yaşanan çekişmenin sonuçlarından biri de Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalamaması olur.
Şampiyonlar Ligi'nden bile önemlisi ise, Alex gibi bir değerin küstürülme noktasına gelinmesi.
Fakat bir ihtimal daha var…
O da Aziz Yıldırırm'ın 20 sene önce Rıdvan için deneyip başaramadığını bu sefer gerçekleştirmek için topa girmesi. Güven Sazak, Rıdvan'ı kadro dışı bıraktığında Aziz Yıldırım araya girip Rıdvan'ı "semboldür, yapmayın etmeyin" diye takıma geri kazandırmak istemiş ama başaramamıştı.
Bu kez Alex için Aziz Yıldırım'ın ağırlığını koyması şart.
Emre takımın Türk futbolcularının kaptanıydı gitti. Şimdi sıradaki asıl kaptan…
Alex kulübede de otursa, locada da otursa o, Fenerbahçe'nin doğal lideri…
Şimdi olduğu gibi iki sene sonra, beş sene sonra, on sene sonra tartışılmaya devam edilecek.

OKUMA PARÇASI
Kurt sürülerinde liderler yaşlanıp sürüyü eskisi gibi disiplinli ve mükemmel yönetemeyecek duruma gelirse, sürü bunu hemen hisseder. Bu durumda sürünün en güçlü erkek ve dişi kurdu, liderlik görevini normal bir şekilde devralırlar. Liderlikten ayrılan kurtlar ise kaderlerine küsmeye yeltenmez, isyan da etmezler. Eski liderler, halefleri tarafından aşağılanıp, hor bakılmaz ve itilip kakılmaz. Bunlar sanki önceden lider değilmiş gibi, sürünün sade birer üyesi olarak yeni liderin yavrularının bakım ve gözetimini üstlenirler, bununla birlikte avlanma esnasında diğer kurtlar gibi kendilerine düşen görevi yapar, rollerini güçleri elverdiği sürece oynarlar. Ne liderin sürüdekilere, ne sürüdekilerin lidere, ne de sürüdekilerin birbirlerine karşı bencillik, ihtiras, ihanet ve bozgunculuk, kin ve düşmanlıkları yoktur. Görevleri sona erene kadar koşturur, tek başlarına hareket etmekten kaçınır ve hep topluluk halinde bulunur, hayatlarını sürdürürler.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN