Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti Milletvekili Ayhan Çelik:

Giriş Tarihi: 19.3.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 19.3.2015 22:52
AK Parti Yozgat Milletvekili Ayhan Çelik:
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Ayhan Çelik, Yozgat’ın tarım hayvancılık ve tarıma dayalı sanayi ile gelişeceğini söyledi.
AK Parti Yozgat Milletvekili Aday Adayı Ayhan Çelik, Yozgat’ın Türkiye’nin önemli tarım bölgelerinden biri olmasına rağmen tarıma dayalı sanayisinin yok denecek kadar az olduğunu belirterek, “İlimizde en fazla un fabrikası kurulmuş, bu fabrikalarda verimli çalışmadığı veya daha büyük fabrikalarla rekabet edemediği için kapatılmıştır. Hayvancılık konusunda da yine hayvansal ürünlerin değerlendirilebileceği bir marka olmuş tesisimiz bulunmamaktadır. Yozgat tarım ve hayvancılık potansiyelini, daha yüksek katma değer olarak değerlendirememektedir. Bunun sebebi de yatırımcının teşviklerden dolayı Yozgat’ı tercih etmemesidir” dedi.
Yozgat’ın 5’inci teşvik bölgesinde yer aldığını hatırlatan Çelik, “Çevremizde 6’ıncı teşvik bölgesinde yer alan iller bulunduğu için yatırımcı Yozgat yerine diğer illeri tercih etmektedir. Yozgat’ın ekonomik verileri güneydoğu illerinden Hakkari, Şırnak ile aynı kategoride olurken, teşvikte bir türlü aynı kategori içerisinde yer alamıyor. Yatırımlar olmayınca da mecburen vatandaş daha gelişmiş illere göç etmek durumunda kalıyor. Bu sebeple öncelikle Yozgat’ın teşvik kapsamında en avantajlı bölge içerisinde yer almalık ki yatırımcılar Yozgat’ı tercih etsin. Allah nasip ederde milletvekili olduğumuzda ilk işimiz Yozgat’ı 6’ıncı teşvik bölgesine aldırmaktır” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Yozgat Milletvekili Ayhan Çelik:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN