Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Ben Alper'e Aşık Değilim'i sergiledi

Giriş Tarihi: 8.1.2013

Ressam Gurur Duygu Dağlı "Ben Alper'e Aşık Değilim" adlı ilk kişisel resim sergisini Evdeyiz Bekleriz projesi dahilinde gerçekleştirdi

Evlerini salon haline getirip tiyatro sahnesi, sergi salonu, müzik dinletisi gibi her fikre gelebilen "Evdeyiz Bekleriz" projesini oluşturan Alper Tabak, Onur Gürsoy, İsmet Akgün ve Onur Fırat Fen projenin üçüncü performansında resim sergisine ev sahipliği yaptı.

DOSTLUK SANATA DÖNÜŞTÜ
"Ben Alper'e Aşık Değilim" adlı sergi, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü mezunu Gurur Duygu Dağlı'nın yıllardır arkadaşı olan Alper Tabak'ı gözlemleyerek oluşturduğu çalışmaları içeriyor. Arkadaşını sosyal yönü, farklı görüntüsü ve çingeneliği nedeniyle ilgisini çektiği için resimlediğini söyleyen Gurur Duygu Dağlı, "Sürekli Alper'in resimlerini yaptığım için herkes bana 'ona aşık mısın?' diye soruyordu, serginin adı buradan geliyor. Bu sergiyle Alper çalışmalarımı bitiriyorum, çünkü yıllardır küçük işler hariç sadece onu gözlemliyordum" dedi.

GÜN YÜZÜNE ÇIKIŞ

Bir serginin konusu olmanın kendisini çıplak hissettirdiğini söyleyen Alper Tabak ise "Sakal tıraşı olurken bile aynaya pek bakmayan bir insanım, kendimden gizlediğim şeyler insanlardan sakladıklarımdan çok daha fazla. Bunlar şimdiye kadar halının altında süpürülmüş olarak duruyorlardı. Duygu bunları gün yüzüne çıkardı. Hiç bu kadar çıplak hissetmemiştim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ben Alper'e Aşık Değilim'i sergiledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN