Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ÖSYM kalemleri köy okullarına

Gençlik ve Spor Antalya İl Müdürlüğü bünyesindeki Gençlik Merkezi gönüllüleri, ÖSYM sınavlarına girenlere verilen 8 bin kalem setini köy okullarına gönderecek

Giriş Tarihi: 27.6.2013
Gençlik ve Spor Antalya İl Müdürlüğü bünyesindeki Gençlik Merkezi gönüllüleri, YGS, ALES, SBS, LYS ve YDS, KPSS sınavlarının yapıldığı yerlerde topladıkları kalem, silgi ve kalemtıraş gibi kırtasiye malzemelerini köy okullarına dağıtma projesini tamamladı. Merkezin çoğunluğu üniversite öğrencisi 25 gönüllüsü, ÖSYM'nin sınava katılanlara verdiği 8 binden fazla kırtasiye setini topladı.

TEK KULLANIMLIK DEĞİL

Gönüllüler, sınav alanlarına giderek kendi hazırladıkları ve üzerinde kalem, silgi ve kalemtıraşın resimlerinin bulunduğu ve 'tek kullanımlık sanma, sakın çöpe atma!' mesajının verildiği geri dönüşüm kutularını öğrencilere tanıtarak projeyi gerçekleştirdi. Saydam plastik kutu içindeki 4 parça sınav gerecini hatıra olarak saklamak isteyenlerle tek tek konuşan gönüllüler, bunun bir hatıra değil, ihtiyacı olanlar için gerekli olduğunu anlattı.

İŞADAMLARINDAN DESTEK
Projenin ilk duyurusunu konuk olduğu Konyaaltı Sanayici ve İş Adamları Derneği'nde (KONYSİ- AD) yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, işadamlarından buna benzer çalışmalar için destek istedi. Hacıcaferoğlu, toplanan kırtasiye malzemelerini ihtiyacı olan köy ve dezavantajlı okullara dağıtacaklarını söyledi. Geleceğin gençlerine örnek bir çalışma sergileyen gönüllüler, projeyi Milli Eğitim Müdürlüğü ve ÖSYM'nin yaptığı her sınavda tekrarlayacak.

ÇÖP YERİNE ÖĞRENCİLERE
Gençlik ve Spor İl Müdürü Hacıcaferoğlu, toplanan kırtasiye malzemelerini ihtiyacı olan köy ve dezavantajlı okullara dağıtacaklarını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ÖSYM kalemleri köy okullarına
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN