Mustafa NOYAN: Kamp dönemi sancılı başlıyor

Giriş Tarihi: 3.7.2013

Antalyaspor'da çalkantılı bir süreç sonunda Gültekin Gencer yönetimi göreve geldi. Geldi ama çalkantı bitmedi.
Samet Aybaba ile yine günler süren görüşmeler sonunda anlaşma sağlandı. Ve kamp dönemi de bugün itibariyle başladı.
Samet Aybaba eline verilen kadro ile kamp çalışmalarına başladı. Eğer anlaşabilirlerse şimdilik Trabzonspor'dan gönderilen Serkan Balcı'nın dışında yeni bir transfer yok.
Ömer Şişmanoğlu'na karşılık Beşiktaş'tan alınacak iki isim ise henüz kesin değil.
Bu isimlerin yaraya merhem olup olmayacaklarını da zaman gösterecek.
Samet Aybaba ne yapar, kimi ister kimi alabilir bunu bilemem.
Ancak bu takımın orta alanına bir oyun kurucu, ön liberoya bir kişi ve defansının yeniden kurgulanması gerektiğinden eminim.
Ligi 7. sırada bitiren bir takımın ligden düşen takımlar kadar gol yemesi zaten her şeyi ortaya koyuyor. Transfer işine gelince bugüne alan almış, satan satmış. Bu saatten sonra eksikler nasıl tamamlanır bunu bilemem.
Bu da yetmezmiş gibi eğer futbolcuların kampa gitmeden olduğu gibi geleneklere uyarak peşinatları ödenmemişse hazırlık döneminde nasıl rahat olacaklar bu da ayrı konu.
Gültekin Gencer yıllardır Türk futbolunun içinde olan bir işadamı. İş hayatı beni ilgilendirmez ve iş hayatını bilmem de. Ancak gerek kulüp yönetimi gerekse transfer konularında işini iyi bilen biridir.
Antalyaspor Kulübü Derneği kongresinde Hasan Akıncıoğlu üstü örtülü olarak da olsa bana sitem etti. Bıraktığı günden bir gün önce 11.5 milyon lirayı alıp borçlu olunan finans kuruluşlarına vermek yerine aynı ödeme planı içinde Gencer yönetimine devretmiş olsaydı bu yönetim nasıl olsa vadeleri geldiğinde bunları öderdi.
Ama bu dönemde hiç değilse futbolcu peşinatları için kasada para olacak ve bu sıkıntılar yaşanmayacaktı.
Ömer Şişmanoğlu bu sıkıntı nedeniyle belki bu şekilde değil daha iyi şartlarda Beşiktaş'a ya da başka bir takıma satılacaktı.
Durum böyle olunca da Akıncıoğlu ne kadar iyi bir Antalyasporlu olduğunu bir kez daha kanıtlamış olacaktı. Antalyaspor beş yıl geriye dönüp bakıldığı zaman şüphesiz daha iyi bir yerdedir.
Umarım bundan sonra da böyle olur. Çok badireler atlatmış olan Antalyaspor bundan sonraki süreçte de bunları atlatacaktır. Önemli olan bu kentin bu kulübe ve yönetimine sahip çıkmasıdır.
Kentin Antalyaspor ile özdeşleşmesi ve bütünleşmesi açısından Gültekin Gencer ve dernek başkanı Nafiz Tanır'a büyük görevler düşmektedir.
Özellikle Antalyaspor A.Ş'nin patronu olan derneğin üye sayısını artırarak kentin kulübü sahiplenmesini sağlaması gerekir. Dün kuruluşunun 47'inci yılını kutlayan, 2 milyona yaklaşan nüfusuyla ülkenin ve dünyanın önemli turizm merkezi konumundaki Antalya gibi bir kentin kulübünün kayıtlı üye sayısı 200 kişi bile değil. Diğer Süper Lig kulüpleri birlerce üyenin katılımıyla genel kurul yaparken 40-50 kişiyle kongre yapmak Antalyaspor'un gerçekten hakkı değil.
Antalyaspor'da yeni yönetimler, yeni bir teknik kadro ama eski futbolcularıyla yeni bir dönem başlıyor. Umarım her şey beklendiği gibi iyi gider.
Aksini ben de düşünmek bile istemiyorum…

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mustafa NOYAN: Kamp dönemi sancılı başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN