Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Elmalı'ya kent müzesi

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın desteklediği projeyle Elmalı'da Muhammed Hamdi Yazır Kent Müzesi açıldı. Katkıda bulunan kişi ve kurumlara teşekkür edildi

Giriş Tarihi: 6.8.2013
Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır'ın evinin bulunduğu Karyağdı Mahallesi'nde hayırsever Mehmet Ata tarafından bağışlanmış Badazlıların Evi olarak bilinen tarihi bina restorasyon sonrası Yazır Ailesi'nin katkılarıyla düzenlenerek Elmalılı Muhammet Hamdi Yazır Kent Müzesi olarak törenle açıldı.

KATILIM YÜKSEK OLDU

Açılış törenine Milli Savunma eski Bakanı ve Ak Parti Antalya Milletvekili Vecdi Gönül, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Erbil, BAKA Genel Sekreteri Tuncay Engin, Antalya Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Yazır Ailesi'nin fertleri, Antalya Büyükşehir Belediye eski Başkanı Hasan Şubaşı ile çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı. Tasavvuf müziği ve ilahilerden oluşan konserin ardından törende; Elmalı Kaymakamı Mehmet Murat Çekmen, Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Milletvekili Vecdi Gönül ve Elmalılı M. Hamdi Yazır'ın torunu Mehmet Hamdi Yazır birer konuşma yaptı.

KATKILARA TEŞEKKÜR

BAKA, Elmalı Kaymakamlığı ve Yazır Ailesi başta olmak üzere projeye katkıda bulunan Antalya Valiliği, Elmalı Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi, Elmalı Meslek Yüksek Okulu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Elmalı Kültür Turizm Dayanışma Derneği ve Elmalı Müzesi ile diğer kurum ve kuruluşlara teşekkür edildi. Antalya'nın alternatif turizm merkezi olma potansiyelini taşıyan Elmalı'nın potansiyelinin yüksek olduğu vurgulanan törende; Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır'ın yanı sıra Abdal Musa, Vehab-ı Ümmü, Sinanı Ümmü, Şeyh Ahi Baba gibi önemli şahsiyetler ile Ömerpaşa Camii, Eskihisar Camii, Elmalı Hazineleri, Elmalı Müzesi, tarihi Likya Yolu, Avlan Gölü, Kızlar Sivrisi, Sedir Ormanı, tarihi Osmanlı evleri, sahip olduğu eşsiz arkeolojik değerlerin bulunduğuna dikkat çekildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elmalı'ya kent müzesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN