Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaratıcılıkta son nokta

Giriş Tarihi: 20.10.2013
Bir GSM operatörü, Antalya'nın Muratpaşa ilçesi Zeytinköy Mahallesi'ndeki 4 katlı Güler Apartmanı'nın terasına, gün ısı görünümlü baz istasyonu kurdu. Bunu fark eden mahalleli, apartmanın sahibi Seval Güler'den baz istasyonunun kaldırılmasını istedi. Olumsuz cevap alan mahalle sakinleri, yandaki apartmana üzerinde radyasyon tehlikesi işaretinin bulunduğu "Dikkat! Yan binada bas istasyonu vardır" afişi astı. Baz istasyonun sağlığa zararlı olduğunu iddia eden mahalleli, istasyonun kaldırılması için GSM operatörüne de dava açtı.

TESADÜFEN GÖRÜLDÜ

Baz istasyonunu tesadüfen fark ettiklerini kaydeden mahalle sakini Mehmet Akdeniz, "Üzerinde 'Tutku Isı' yazan baz istasyonunu herkes günısı zannediyordu. Tesadüfen kabloları fark ettik. Yaptığımız araştırmanın ardından Antalya'da böyle bir güneş enerji firmasının olmadığını öğrendik. Apartmanın sahibiyle konuşup baz istasyonunun kaldırılmasını istedik. 'Benim özel mülküm. Kimseden izin alacak değilim. Zararlıysa neden cep telefonu kullanıyorsunuz?' diye tepki verdi. Bunun üzerine böyle bir afiş astık ve dava açtık" dedi.

BİR KİŞİ EVİNİ SATTI

Baz istasyonunun mahalledeki herkesi tedirgin ettiğini söyleyen Akdeniz, "Baz istasyonunun kurulduğu binada yaşayanlar da rahatsız oldu. Bir mahalleli sırf bu nedenle evini sattı. Evini kiraya vermek isteyenler büyük sıkıntı yaşıyor. Baz istasyonu olduğunu görenler evleri kiralamaktan vazgeçiyor. Biran önce kaldırılmasını istiyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaratıcılıkta son nokta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN