Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Işık YARGIN: Ayrılık yok

Giriş Tarihi: 21.10.2013
Bir mevsim değişikliğinin başında hayatın gerçekten yaşandığı bedenimize dönmek, ikilemlerin kıskacından kurtulmak için de fırsatlar sunduğunu düşündürüyor doğrusu. Herhangi bir disiplinli yaptırım, zorlama olmaksızın gündelik yaşamın içinden geçenlerin farkında oluyorum; Ekim ayı ayrılık rüzgarlarını gönüllerimizde estirmeye başladı yine. Ebedi olarak ayrıldığım aile büyüklerimle de bu ayda vedalaşmıştım. Okullara, yabancı diyarlara gençleri bu ayda uğurlarım.
Her ayrılık sorular ve yorumlar için açık kapı bırakır. Açık kapı hissiyatıma bayılırım ayrılığın hüznüne neşe katabilmeye de açılan kapıdır o. Ne zaman eski ile yeni arasında kalsam, açık kalan kapıdan geçer bir albümün sayfalarında dolaşır gibi güzel resimlerle ayrılığın hüznüne neşe katarım.
Zaman değişti.
Ayrılıklarda geride kalan fotoğraflardan teselli aramak da çok gerilerde kaldı. Beynimin kıvrımlarında kalan kırıntılarla romantik, nostaljik tümceler kurarak kendimi avutmayı seviyorum. Bu açık kapılar, albüm fotoğrafları, yeni zamana uyumlanırken avunduklarım. Ayrıl ayrıl nereye kadar durumu. Bari ben istemezsem "gidemezler" zannıyla gözüm gibi sakladığım fotoğrafların, oyuncakların ve anıların yerlerinde olduklarından emin olayım.
Açık kapı yeni medya, elimizde tuttuğumuz akıllı telefonlarla bambaşka bir yere ışınlıyor beni. Odamıza gelen başka ülkelerin bambaşka odalarından bize el sallayan, gülümseyenler, yeni hayatlarına tanık olmamıza olanak sağlayan saniyelerle değişen yeni görüntüler… Aslında yeni zamanda AYRILIK YOK.
Benimkisi tarihe mal olan sallanan mendiller, özlem mektuplarına bir saygı duruşu.
WhatsApp'tan mesaj ve görüntü geldi, Instagrama fotoğraf yükle. Bütün anlar dolu. Ayrılık da yok, yalnızlık da. Bambaşka bir bireysellik, tek ikonla ifade ettiğim duygularda yaşanan bambaşka bir yüzeysellik. Demek ki artık "Ayrılık Ayını" da tarihe geçirme zamanındayım. Vakıa "Ayrılık Ayını" temsilen bir ikon belirlemek iyi olacak. Bütün aşkları tanımlayan kalp ikonu gibi bir şey bulabilir miyim ki?
Yüz ikonlarını iyice gözden geçirmeliyim.
Hashtag sözlüğümü genişletmeliyim.
Hız ve yüzeysellik ile derin duygularım arasında yaşadığım bu zamanı; itiraf ediyorum çok seviyorum. Hem eskiden getirdiklerim, hem yeniden tecrübe ettiklerim ne şans ama…

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Işık YARGIN: Ayrılık yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN