Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mustafa NOYAN: Antalyaspor yalnız bırakılıyor

Giriş Tarihi: 13.12.2013
Antalyaspor geride bıraktığımız hafta Kasımpaşa'yı bir anlamda elinden kaçırdı.
Son vuruşlarda biraz daha dikkatli olsa, hakem de daha adil bir yönetim gösterse üç puanı bu zorlu rakipten almak işten bile değildi.
Futbolda maç kazanılır, ya da kaybedilir.
Önemli değil. Asıl önemli olan taraftarın böylesine zorlu rakiplerle oynanacak maçlarda takımını yalnız bırakmamasıdır.
Ne yazık ki sayıları 300-500'ü zor bulan gerçek Antalyaspor sevdalıları bu maçta da binlerce insanın yapacağı tezahüratı yaptı ve 90 dakika susmadı.
Her zaman vurguluyorum… Nüfusuna bakıldığı zaman ülkenin büyük kentlerinden biri olan Antalya'da Antalyaspor'un bu denli taraftar fakiri olmasını anlamak benim açımdan mümkün, ama bazıları açısından bir bilinmeyen olabilir.
Bu koca kentin takımının gerçek sahibi olan Antalyaspor Kulübü Derneği'nin üye sayısının artırılması kent insanının takımına sahip çıkmasını da sağlayacaktır.
Kasımpaşa maçının hasılatına bakınız… Lig ikincisiyle oynanan maçı kombineler hariç 500 kişi bilet alarak izlemiş. Bin 653 de kombine biletli gelmiş…
Hasılat ise evlere şenlik…
7 bin lira…
Bozdur bozdur harca… Üstelik bilet fiyatları da 5 ile 20 lira… Fenerbahçe ve Galatasaray gibi takımların İstanbul'daki önemli maçlarına özel uçakla turlar düzenleniyor.
Hele de Galatasaray-Fenerbahçe gibi derbi olursa 2-3 uçak birden kaldırılıyor.
Önceki hafta Sivas deplasmanına kaldırılan özel uçakta Antalyaspor kafilesinin dışında para vererek gelen birkaç yönetici eş ve çocuklarıyla katıldı.
Taraftar olarak ise Numan Kocaacar dışında kimse yoktu. Bu hafta Elazığ deplasmanı da öyle olacak. Kar kış demeden belki de bir otobüs kiralayarak gelecek olan yine bilindik vefakar taraftarlar olacak… Kar kış ülkenin tamamını esir aldı. Bu kötü günlerde yine o duyarlı Antalyaspor taraftarı harekete geçti. Ülkenin en soğuk iklimine sahip olan Doğu Anadolu'da Iğdır'dan gelen sese kulak veren 07 Gençlik ve Grup 1966 bir kampanya başlattı.
Grup Başkanı Yılmaz Yıldız önümüzdeki Gençlerbirliği maçına kadar Iğdır'da ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere kışlık giyecek kampanyası başlattıklarını, Gençlerbirliği maçının 07. dakikasında da taraftarların üzerlerindeki kaban, kaşkol, bere dahil her şeyi çıkararak sahaya atacaklarını, bunların da Iğdır'a gönderileceğini söyledi.
Bu kampanyaya Başkan Gültekin Gencer başta olmak üzere bir çok kesimin de destek vereceği bildirildi. Bu duyarlı davranıştan ötürü 07 Gençlik ve Grup 1966 ile katkı koyan herkese teşekkür ederim…
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mustafa NOYAN: Antalyaspor yalnız bırakılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN