Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bizden biri oldular

MAKÜ'de öğrenim gören 15 yabancı uyruklu öğrenci, Türkçe Kursu'nun dönem sonu etkinliğinde buluştu

Giriş Tarihi: 3.2.2014
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde (MAKÜ) öğrenim gören Güney Afrikalı, Malawili, Zambialı, Benninli, Nijerli, Nijeryalı ve Kenyalı 15 yabancı uyruklu öğrenci, Türkçe Kursu'nun dönem sonu etkinliğinde bir araya geldi. Yabancı öğrenciler, kendi yöresel oyunlarını sergiledikleri etkinlikte halay da çekti. MAKÜ'de düzenlenen "Türkçe Öğreniyorum" kokteyllisinde bir araya gelen öğrencileri Rektör Prof. Dr. Mustafa Saatcı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil İbrahim Gökce, Prof. Dr. Mümtaz Nazlı, Prof. Dr. Ömer Eroğlu ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Yrd. Doc. Dr. Arif Keçeli, Okutman Kenan Bozkurt ve Türkçe Kurs Hocası Feriha Saydamyalnız bırakmadı.

TÜRKÜ SÖYLEDİLER

Pasta kesimi ile başlayan kokteylde öğrenciler kendi yöresel oyunlarını oynayıp, 'Dere Geliyor Dere", "Pınarın Başında" gibi türküleri seslendirdi. Kokteyl sonunda öğrenciler ve öğretim üyeleri çektikleri halayla eğlenceli bir akşam geçirdi.

TÜRK KÜLTÜRÜNÜ ÖĞRENDİLER
MAKÜ'de öğrenim gören 15 yabancı uyruklu öğrenci, Türkçe Kursu'nun dönem sonu etkinliğinde Türk kültürü ile ilgili öğrendiklerini sergiledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bizden biri oldular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN