Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlık kampüsünün temeli törenle atıldı

Isparta Şehir Hastanesi'nin temel atma törenine katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yüklenici firmadan hastanenin 30 ayda bitirilmesinin yanı sıra heliport alanının da sözünü aldı

Giriş Tarihi: 13.3.2014
Isparta'nın sağlık alanına büyük katkı sağlayacak 755 yataklı Şehir Hastane'sinin temeli Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun katılımıyla atıldı. Programa AK Parti Milletvekilleri Süreyya Sadi Bilgiç, Recep Özel, Vali Vahdettin Özkan, SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, yüklenici firma olan Akfen Holding Yönetim Kurul Başkanı Hamdi Akın, kamu kurum yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

HELİPORT SÖZÜ ALDI

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın'ın, konuşması sırasında hastane yerine havalimanı diyerek sürç-i lisan ettiğini hatırlatarak "Onu bilinçli yaptı. Çünkü bizim tüm şehir hastanelerimizde heliport alanları var, sadece bu projede yok. Onu yapma sözü vermek için sürç-i lisan yaptı. Projemizde heliportu istiyoruz bunun karşısına rakam yazmıyoruz" dedi. Akın'dan bunun sözünü alan Bakan Müezzinoğlu, "Bizim pazarlığımızda 573 milyon lira 500 milyon liraya inmişti. Bunu unutmadık deftere yazdık. Bakın Ispartalılar da buna şahit" diyerek rakamı indirtti.

SAĞLIK TURİZMİNİN ÖNEMİ

Isparta'nın son derece modern bir şehir hastanesine kavuşacağını belirten Bakan Müezzinoğlu, "11 yıldır sağlıkta insanımıza dünya standartlarında sağlık hizmeti vermek için gece gündüz demeden çalıştık. Sağlık alanında yaptığımız hizmetler ve kat ettiğimiz mesafeyi dünya büyük bir gıptayla izliyor. Artık aile hekimlerimiz var, uzman hekime kolaylıkla uğraşıyoruz. Artık modern hastanelerimiz var. 6 adet teknik donanımlı ambulansımız da Isparta'nın hizmetine sunuyoruz. Geçtiğimiz Mart ayında 8 adet acil yardım ambulansını Ispartalı vatandaşlarımızın hizmetine sunmuştuk. Şimdi bir yıl dolmadan 6 ambulans daha hizmetinizde. Sayın Başbakan bu şehir hastanelerinin arkasında durmasaydı bu noktalara gelemezdik. En geç üç yıl içinde bu hastaneler tamamlandığında sadece sağlık hizmeti sunan değil yakın coğrafyasında 1 milyar nüfusa sağlık hizmeti sunan ve sağlık turizminden istifade eden bir ülke olacağız. Isparta'da sağlık turizminden payına düşeni alacak" dedi

GÜLE DESTEK SÖZÜ
Şehir hastanesinin Isparta'ya farklı bir zenginlik kazandıracağını belirten Bakan Müezzinoğlu, "Diğer zenginliklere de sahip çıkmamız lazım. Üniversitemizin gelişmesine sahip çıkmamız lazım. Isparta bir gül şehri, gülün zenginliklerine gülün kozmetik ürün olarak dünya piyasasında yerini almasında, Isparta'nın AR-GE çalışmalarında mutlaka ileri adımlar atması lazım. Bu anlamda biz Sağlık Bakanlığı olarak gülün kozmetik ürünlerde iyi noktaya gelmesi için destek vereceğiz" diye konuştu. Vali Vahdettin Özkan ise bayram havası yaşandığını dile getirerek, son 10 yılda sağlık kamu harcamalarına bakıldığında bir önceki 10 yıla göre 15 kat fazla yatırım yapıldığını görmekten mutluluk duyduklarını ifade etti.

30 AĞUSTOS 2016'DA BİTECEK

Daha sonra Bakan Müezzinoğlu, yüklenici Hamdi Akın ile hastanenin bitiş tarihi için pazarlık yaptı. Müezzinoğlu, hastanenin 30 Ağustos 2016 tarihinde açılışının yapılması üzerine söz aldı. Bakan Müezzinoğlu, AK Parti Milletvekilleri Recep Özel, Süreyya Sadi Bilgiç, Akfen Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, Vali Vahdettin Özkan ve protokol üyeleri hep birlikte butona basarak, şehir hastanesinin temelini attılar.

HASTANENİN ÖZELLİKLERİ
220 bin metrekarelik alana kurulacak olan hastanede 755 yatak kapasiteli olacak. 305 yataklı kısmı kadın doğum ve çocuk hastalıkları hastanesi olarak inşa edilecek. Hastanede 2 bin 262 araçlık otopark, 204 poliklinik, 18 ameliyathane, 500 adette özel oda bulunacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık kampüsünün temeli törenle atıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN