Türel'in şarkısı gerçek oluyor

Giriş Tarihi: 17.3.2014

Başbakan'ı tarihi bir mitingle ağırlayan Antalya'da, Ak Parti Adayı Türel'in seçim şarkısı, 'Nerde kaldık Antalya'nın gerçeğe dönüşeceği konuşulmaya başlandı

Antalya 30 Mart'ta yapılacak seçime notalar ile hazırlanıyor. Başkan adayları kendi adları için besteletip hazırlattıkları seçim şarkıları ile kent sokaklarını neşelendirip renkli görüntüler oluşturuyor. Adaylar içinde Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel'in bestelettiği 'Nerde kaldık Antalya/ Haydi, hizmete devam' şarkısı hit oldu. Türel'in bestelettiği şarkıdaki sözlerin, Cumartesi günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 100 bine yakın Antalyalı tarafından ağırlanması ile gerçekleşeceğinin ilk sinyali olduğu konuşulmaya başlandı.

TÜREL'DEN GÖNDERME

Ak Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel, 2014 yerel seçim şarkısının sözlerinde geride bıraktığı başkanlık dönemine atıfta bulunarak 'Nerde kalmıştık' diyor. Ayrıca her demecinde Antalya'nın Akaydın döneminde 5 yıl kaybettiğini ifade eden Türel, bu söylemini seçim şarkısında da yineleyerek, 'Hedefte hizmetler var, boşa geçmesin yıllar' şeklinde sözlerle seçmenine sesleniyor.

HİT PARÇA OLDU

Adayların yaptırdığı besteler arasında 'Hit' parça haline gelen Türel'in seçim müziği, Antalya sokaklarını çınlatıyor. Antalya kent merkezi dahil Gazipaşa'dan Kaş'a kadar olan seçim bölgesinde sokaklara heyecan katan Ak Parti Adayı Türel'in şarkısı şu sözlerden oluşuyor: "Nerde kaldık Antalya/ Haydi, hizmete devam/ Türel başkan geliyor/ Yola devam diyor, Sevgi saygı hep onda/ Başarısı ortada/ Antalya'mız coşacak/ Türel başkan olacak, Hedefte hizmetler var/ Boşa geçmesin yıllar/ Türel başkan geliyor/ Antalya'm seviniyor."

İLÇELERE ÖZEL HİTAP
MHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Çelik, seçim şarkısının sözlerini sloganından yola çıkarak hazırlatan isim. Çelik, şarkısında 'Antalyamıza bir olmak yakışır, Antalya'ya Kemal Çelik yakışır' sözlerine sıklıkla yer veriyor. Çelik'in şarkısının sözleri ise, "Yakışır yakışır bir olmak yakışır/ Antalyamıza bir olmak yakışır/ Antalya'ya Kemal Çelik yakışır, Yakışır yakışır bir olmak yakışır/ Gazipaşa'dan Kaş'a bir olmak yakışır/ Korkuteli, Gündoğmuş, İbradı, Alanya/ Finike'den Aksu'ya, Akseki ve Demre/ Antalya'ya Kemal Çelik yakışır, Yakışır yakışır bir olmak yakışır/ Manavgat'tan Kemer'e bir olmak yakışır/ Konyaaltı, Elmalı, Döşemealtı'na/ Muratpaşa, Serik'ten, Kumluca, Kepez'e/ Antalya'ya Kemal Çelik yakışır"dan oluşuyor.

HOCA OY DERDİNDE
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Akaydın ise şarkısında seçmenden ısrarla oy istiyor. 'Oylar, oylar, oylar hocaya' dizeleri ile seçmene seslenen Akaydın'ın seçim şarkısında su ifadeler yer alıyor: "Antalya gücünün farkında olsun/ Geleceğin adını halkımız koyun/ Sandıklara rant değil huzurumuz dolsun/ Başkanımız Mustafa Akaydın olsun, Tarihimizden aldık biz gücümüzü/ Henüz söylemedik son sözümüzü/ Budaktan esirgemeyiz gözümüzü/ Yitirmeden yürüyeceğiz özümüzü, Falezlerden başlayıp Toroslarına/ Kaş'tan yola çıktık Gazipaşa'ya/ Hizmet için varız tüm Antalya'da/ Şimdi sıra sizde haydi sandığa/ Oylar, oylar, oylar Hoca'ya."

ÜNLÜ ŞARKICILAR VAR
İlçe adayları da şarkılı seçim kampanyasının etkisine inanıyor. Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kıraç'ın seslendirdiği seçim şarkısı ile "Köylüsünün kentlisinin yüzü gülecek, 4'üncü dönemde yine Muhittin Böcek' sözleri ile seçmene sesleniyor. Yerel seçimlerin en aykırı ismi ise MHP Muratpaşa adayı Cengizhan Gököz. Gököz, tanıtım araçlarından müzik yerine kuş ve su sesleri yayınlatıyor. CHP Muratpaşa Adayı Ümit Uysal ise son dakika adayı olmasının etkisini silmek için şarkısında 'yeni bir dönem başlıyor' vurguna yer veriyor. CHP Kepez Adayı Erdal Öner de, "Kepez eski sevdamız" sözleri ile kulaklara hitap ediyor. Ak Parti Muratpaşa Adayı Cihan Bulut ise "Muratpaşa'da hizmet için Cihan Bulut var" bestesi ile dikkat çekiyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türel'in şarkısı gerçek oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN