Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Trafik çözüm bekliyor

Antalya seçimini yaptı. Kenti 5 yıl yönetecek başkanlarını belirledi. SABAH Akdeniz'in yeni başkanlardan ne beklediğini sorduğu Antalyalıların dilinden düşmeyen tek sorun trafik oldu

Giriş Tarihi: 31.3.2014
ŞABAN ÇELEBİ (EMEKLİ)

Aksu'da oturuyorum. Antalya merkeze gelmekten çekiniyorum. Nedeni ise trafik. Toplu ulaşım aracı ile merkez gelsem bile çevre yolundan aşağısına inmek büyük sıkıntı. Çünkü trafik kilitli. Beş dakikalık yolu 30 dakikada gidebiliyorsun. Özel araçla da gelmek sorunu çözmüyor. Çünkü trafik kilitli olduğu için toplu taşıma, özel fark etmiyor. Tek çare yürümek. O kadar mesafeyi yürümek imkansız. Yeni belediye başkanı trafik sorununu çözmeli.

ALKAN AKBAŞ (GARSON)

Engelli unutulmasın
Antalya'nın en büyük sıkıntısı trafik. Bu sorunu aşmak için toplu ulaşım daha cazip hale getirilmeli. Otobüs seferleri kent merkezine daha sıklıkla seferler düzenlenmeli. Vatandaş kendi aracı yerine toplu ulaşımı tercih etmeli. Bir diğer konu ise belediyeler engelli vatandaşlara sahip çıkıp maddi destekte bulunmalı.

MENDERES OKTAŞ (ESNAF)

Tek dert trafik
Antalya'nın, Antalyalının tek derdi trafik. Son yıllarda yoğunluk o kadar arttı ki; bir yerden bir yere gitmek imkansız hale geldi. Özellikle sabah ve akşamları kentteki bütün ana arterler, ara yollar kilitleniyor. Trafik içinden çıkılmaz bir hal aldı. Trafik sorunu bizim hem zamanımızı, ayrıca maddi olarak da cüzdanımızı tehdit ediyor.

ERKAN TOKUZ (TAKSİCİ)

Ha taksi ha otobüs
Ben Antalya'da taksicilik yapıyorum. Evime taksi ile de otobüs ile de 25 dakikada gidiyorum. Yani yoğun trafik nedeniyle ha taksi ile gitmişsin, ha otobüsle, fark etmiyor. Kentin ikinci büyük sorunu, sahil kesimlerinde orta sınıf insanların gidip simidini çayını alıp, denize karşı yiyeceği yerlerin olmayışı. Yeni başkan bu sorunları çözmeli.

CİHAN YILMAZ (TURİZMCİ)

Binalar çok çirkin
Antalya'nın en büyük sorunu bence binalarındaki mimari çirkinlik. Kente uzaktan baktığın zaman savaştan çıkmış bir görüntüsü var. Günısı, klima ve balkonlardaki uyumsuzluk ise cabası. Balkonlar bir birine o kadar yakın ki komşu sigara içse, rahatsız oluyorsun. Turizm beldelerindeki çirkin betonlaşma ürkütüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trafik çözüm bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN