Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Nerede kalmıştık Antalyam'

Büyükşehir yarışını kazandığı kesinleşen Menderes Türel zaferini partililerle kutladı. AK Parti Adayı Türel, 'Nerede kalmıştık Antalyam. Antalya yalancılara güle güle demiştir' dedi

Giriş Tarihi: 1.4.2014
AK Parti adına Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğunu bir dönem aradan sonra ikinci defa kazanan Menderes Türel, seçim sonuçlarının kesinlik kazanmasıyla birlikte partilileriyle kucaklaştı. AK Parti İl Başkanlığı önünde gerçekleşen büyük buluşmaya Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti Antalya Milletvekillleri Gökçen Enç, Hüseyin Samani, Vecdi Gönül, Sadık Badak, AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Akseki Belediye Başkanı Mustafa İsmet Uysal, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti Konyaaltı Adayı Remzi Sadi, Döşemealtı eski Belediye Başkanı Nurettin Tursun ve Menderes Türel'in eşi Ebru Türel katıldı. Yüzlerce partilinin konfeti ve alkış yağmuru eşliğinde karşıladığı Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, "Nerede kalmıştık Antalyam. Antalya'da demokrasi kazanmıştır. Antalya yalancılara güle güle demiştir" dedi.

AYDINLIK BİR GELECEK

Başkanlık yarışını kazanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasına başlayan Türel, "Antalya artık aydınlık bir geleceğin sabahına uyanmıştır. Antalya büyük hedeflerle dolu yürüyüşüne başlıyor. Antalya yalancılara güle güle, dürüstlere hoş geldin demiştir. Antalya cumhuriyete sözde değil özde sahip çıktığını göstermiştir. Antalya demokrasinin kalesi olduğunu göstermiştir. Antalya yalan ve iftira siyasetine en güzel cevabı vermiştir. Bize inanan, güvenen baskılara boyun eğmeyen siz yiğit insanlara teşekkür ediyoruz. Bize oy vermeyen ama Antalya'yı gerçekten seven, seçim ortamına, huzura katkı yapan bütün Antalyalılara teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

İFTİRACILAR YENİLDİ
Antalya'nın bu seçimlerde tarih yazdığını belirten Türel, sözlerine şu şekilde devam etti: "Antalya bu seçimlerde bir tarih yazdı. Antalya'nın yeni miladını siz yazdınız. Bu miladı yazıyorken işte burada bu davaya gönlünü veren kardeşlerimle beraber dava arkadaşlarımla beraber Antalya örnek bir çalışma gösterdi. Antalya'daki seçim kampanyası Türkiye'de örnek gösterilen bir seçim kampanyası oldu. Allah bütün kardeşlerimden razı olsun. Seçilmeden önce şunu söylemiştim. Ben belediye başkanıysam sizler de başkanısınızdır. Sizin belediye başkanlığınız hayırlı olsun. Buradaki heyecan bize başarıyı getirdi. Sizler yalancıları, iftiracıları, takiyecileri, seçim kazanmak için bu memlekete ihanet edenleri yendiniz. Seçim boyunca Antalya'ya yakışmayan yalan, hakaret ve iftira kampanyası yürütüldü. Ben ve ailem, bütün yakınlarım hakkında hakaret, edilmedik söz kalmadı. Bize edilmedik ayıp kalmadı. Öyle ki geçen hafta bir televizyon konuşmamda 'siyasetin bir manasının da terbiye olduğunu' söyledim. 'Antalya insanlıktan çıkarak siyaset yapılacak bir yer değildir' demiştim. Antalya'da nezaket sınırları dışında bir seçim kampanyası yürütüldü. Aile bireylerime kadar atılmadık iftira kalmadı. İşte şimdi bu iftiracılara güle güle diyoruz, dürüst insanlara hoş geldin diyoruz."

TEŞEKKÜR ETTİ

Seçim çalışmaları boyunca Başkan Türel'e büyük bir destek veren AB Bakanı Çavuşoğlu da parti binası önünde toplanan kalabalığa anlamlı bir konuşma yaptı. Çavuşoğlu, "Antalyam ve Antalya'nın siz güzel insanları ile gurur duyuyorum. Kardeşim Menderes Türel Antalya sevdalısı ve hizmetin ustası. Ankara'daki çok önemli görevleri bırakıp Antalya'ya borcunu ödemeye geldi. Türel kardeşim Akaydın'ın borçlarını da öder. Onda o yetenek var. Neymiş Antalya CHP'nin, solun kalesiymiş. CHP, Akseki bizim kalemiz diyordu. Akseki, Gazipaşa şu an kimin? CHP burada kaçıncı parti oldu? Antalya artık şehri ideolojilere teslim etmiyor. Hizmete teslim ediyor. Akaydın'a teşekkür ediyoruz. Çünkü Antalya'ya Menderes Türel'i, hizmeti özletti."

BAKAN CEVAP VERDİ

Seçim gecesi Akaydın'ın İl Seçim Kurulu'na gelerek kendisine yönelik bir takım suçlamalarda bulunduğunu belirten Bakan Çavuşoğlu, Akaydın'a şu sözlerle yanıt verdi: "Yalanla geldi, yalanla gitti. Dün akşam İl Seçim Kurulu'na geldi, benim hakkımda iddialarda bulundu. Benim baskı ve yönlendirme yaptığımı iddia etti. Yalanın kuyruklusu. Bakan olarak benim böyle bir yetkim yok. 2009 yılında 100 bin kişiye iş dedi, sonra o sıfırı aradı. Görevi Türel'den teslim alırken yaptıkları çirkefliği hatırlıyoruz ama biz onlar gibi yapmayacağız. Onların yaptığı gibi parti bayrağını değil şanlı Türk bayrağını dalgalandıracağız."

KISKANANLAR ÇATLASIN
'Kıskananlar çatlasın' sloganları eşliğinde kürsüye çıkan AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, bu büyük başarıda katkısı olan herkese teşekkür etti. 5 yıldır büyük bir hasretle 'Sayın Büyükşehir Belediye Başkanım' diye hitap etmeyi beklediğini söyleyen Köse, "Bu şeref bana nail olduğu için çok mutluyum. Hep beraber çalıştık. Biz çalışınca netice geldi ve hep birlikte mutlu sona ulaştık. Bizim arkamızda bazı örgüt ve paralel yapılar yoktu. Siz vardınız, Antalyalılar vardı. Karşımızda hiç kimsenin duramayacağını dün Antalya gösterdi. Bizim yolumuz hizmet yolu. Bıraktığımız yerden hizmetlerimize devam edeceğiz. En ücra köşeye hizmet ulaşacak. Antalya'ya belediyecilik nasıl yapılırmış tüm Antalya görecek" dedi. Can YÜCEL

TÜREL'İN ŞARKISI GERÇEK OLDU

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in seçim şarkısı gerçek oldu. Antalyalı gazeteci Mehmet Kesim'in söz ve müziğini yazarak Türel'e hediye ettiği 'Nerede kalmıştık?' şarkısı, parti önünde yapılan kutlamanın başlıca sloganı oldu. "Hedefte hizmetler var/ Boşa geçmesin yıllar/Türel başkan geliyor/Antalyam seviniyor" sözlerinin yer aldığı şarkı, kutlamalar esnasında defalarca söylendi.

HERKESİ KUCAKLAYACAĞIZ
Akaydın ve ekibinin 30 Mart gecesi yine yalan ve iftiralar ile seçime gölge düşürmeye çalıştığını aktaran Türel, "Bu iftiracılar dün akşam yine seçimlere gölge düşürme girişiminde bulundular. Antalya buna boyun eğmedi. Antalya göğsünü siper etti. Antalya ikinci Çanakkale Savaşı'nı kazandı. Antalya onurunu, gururunu korudu. Antalya hayasızca akının karşısında Yörük ateşini yaktı. Antalya Menderes Türel'in kimin çocuğu olduğunu sandıkta gösterdi. Hepinize bütün kalbimle teşekkür ediyorum. Antalya tarihinde yeni bir sayfa açıyoruz. Bize oy veren vermeyen herkes müsterih olsun. Yarın Büyükşehir'in gönderinde şanlı Türk Bayrağı dalgalanacak. Biz Antalya çocuğuyuz. Gerekirse Antalya için canımızı feda edeceğiz. Yarın bütün Antalya'da gün bir başka doğacak. Gün Antalya'nın şahlanış günü olacak. Yolumuz açık olsun. Antalya hizmet ve kalkınma ile buluşuyor" ifadelerini kullandı.

ANTALYA'DA ZAFER TURU
Parti binası önünde gerçekleşen kutlamaların ardından Menderes Türel ve beraberindeki heyet, binlerce partilinin de katılımıyla şehir turuna çıktı. Yüzlerce aracın oluşturduğu konvoyla birlikte Antalya sokaklarını dolaşan Türel, seçim otobüsünün üstünde bulunan özel bölmeye Bakan Mevlüt Çavuşolu ile birlikte çıkarak halkı selamladı. Türel zafer turu boyunca vatandaşlara binlerce kırmızı ve beyaz karanfil dağıttı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Nerede kalmıştık Antalyam'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN