Şifa Sağlık Koleji'nde kontenjanlar açıldı

Giriş Tarihi: 10.4.2014
Antalya Şifa Koleji Müdürü Hamdi Özcan, eğitim- öğretim yılı başında yaşadıkları kontenjan sorununu aştıklarını belirterek nakil yoluyla da öğrenci almaya başladıklarını duyurdu. Şifa Koleji olarak 2013-2014 eğitim ve öğretim yılının hemen başında Milli Eğitim Bakanlığı'nın Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikle kontenjan kısıtlamasına gittiğini belirten Okul Müdürü Özcan, "Ancak açılan davada mahkeme bizi haklı görerek kontenjanımızı geri iade etmiştir. Bu anlamda da nakil yolu ile öğrencilerimizi almaya başladık ve oldukça yoğun talep olmaktadır" dedi.

ÇAĞRI YAPTI
Tüm sağlık meslek lisesi öğrencilerine çağrıda bulunduklarını belirten Özcan, "Anestezi, Hemşirelik ve Acil Tıp Teknisyenliği alanlarında kontenjanlarımız vardır. Nakil yoluyla alabiliriz. Şu ana kadar başka bir alanda okuyan 9'uncu sınıf öğrencilerini istedikleri yeni bir alana da alabiliriz. Örneğin Hemşirelik 9'uncu sınıfta okuyan bir öğrenciyi istemesi halinde Anestezi alanına nakil alabiliriz" diye konuştu.

YURT DIŞINDA STAJ
Şifa Koleji olarak uluslararası eğitim kapsamında 15 öğrenci ve 2 öğretmenlerini 4 Mayıs tarihinde yurt dışına bir aylık staja göndereceklerini de duyuran Özcan, "Öğrencilerimiz, Leonardo Da Vinci Hareketlilik Projesi ile 'AB Ülkelerinde Doku ve Organ Transplantasyonunda Hemşirelik Bakımı Uygulamalarının Öğrenilmesi, Transplantasyon Hemşireliği Stajı' için bir aylığına Hollanda'ya gidiyor. Gelecek yıllarda bu tür eğitimler artarak devam edecektir. Bütün bunların yanında sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerimiz de her geçen gün artarak devam etmektedir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şifa Sağlık Koleji'nde kontenjanlar açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN