Antalya CHP'de kılıçlar çekildi

Antalya CHP'de İl Başkanlığı seçimi öncesi gruplar arası kılıçlar çekildi. Cavit Arı'nın sosyal medyada kendisini savunan Mehmet Ordu'ya gönderdiği küfürlü mesaj kriz çıkardı

Giriş Tarihi: 30.9.2014
Antalya CHP'de sular bir türlü durulmak bilmiyor. İl Başkanı Devrim Kök'ün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Sen yoruldun ve yıprandın. Biraz dinlen" telkini ile önce istifa kararı alıp ardından da teşkilatı olağanüstü kongreye götürme kararı alması ile yaşanan kriz had sayfaya ulaştı.

FİTİL YİNE ATEŞLENDİ

12 Ekim'de yapılması kararlaştırılan kongre öncesi adaylığını ilk açıklayan Cavit Arı'nın, "Ben çatı adayıyım" ifadesinden sonra parti içindeki muhalefetin fitili yeniden ateşlendi. Arı'nın yerel seçimler öncesi kendisi ile ilgili hazırlanan bir anket sonucunun tekrar gündeme getirilmesi üzerine attığı mesaj krize neden oldu. Arı ile ilgili yapılan anket sonucunu sosyal medyada yayınlayan CHP'li Abdullah Kıldan'a yine eski Antalya İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Ordu'nun cevap vermesi ile yaşanan tartışma, krizin ilk habercisi oldu. Ordu'nun kendisi ile ilgili yapılan eleştirilere verdiği cevapları beğenen CHP İl Başkanı Adayı Cavit Arı, "Mehmet Ordu şu p....enklere iyi cevap vermişsin. Biraz daha bastır" ifadelerinin yer aldığı mesajı cep telefonundaki Messenger uygulaması ile gönderdi. Ancak Arı'nın mesajı yanlışlıkla Ordu yerine kendisi ile ilgili anketi paylaşan Kıldan'a gitti.

ADAYLIĞI TARTIŞILDI
Cavit Arı'nın CHP Antalya İl Başkanlığı'na adaylığını açıklaması ile küfür içerikli mesaj Abdullah Kıldan tarafından paylaşıldı. Paylaşıma yorum olarak ise Kıldan tarafından, "Bu mesajı Mehmet Ordu yerine yanlışlıkla Abdullah Kıldan'a gönderen şahıs Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde CHP yerine yanlışlıkla akepeye oy vermiş olmasın?" yazıldı. Bu paylaşımlara birçok CHP'li çeşitli yorumlarda bulunurken, Arı'nın adaylığı tartışma yarattı. Bu arada Eski İl Genel Meclisi Başkanı da olan Arı döneminde alınan kararlar bile sorgulandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya CHP'de kılıçlar çekildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN