Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Göle sembolik takviye

Burdur Gölü'nün kurumasına dikkat çekmek için düzenlenen 'Göle Yas' etkinliği çerçevesinde yüzlerce kişi, Burdur Gölü'ne pet şişelerle su döktü

Giriş Tarihi: 30.9.2014
Burdur Gölü'nün çekilmesine dikkat çekmek amacıyla iki gündür devam eden 'Göle Yas Etkinlikleri', Burdur Belediyesi Halk Plajı'nda devam etti. Su orucunun ardından halk plajına gelen yüzlerce doğasever, iskeleden pet şişelerle göle su döktü.

BÜTÜN DÜNYA SAHİPLENDİ

Akdeniz Bölgesi ve Burdur'da faaliyet gösteren birçok sivil toplum örgütü, bölgedeki siyasiler, sanatçılar ve Burdur halkının büyük ilgi gösterdiği 'Göle Yas Etkinlikleri'nin açılış konuşmasını yapan Burdur Gölü'ne Hayat Verelim Derneği Başkanı ve Göle Yas Belgesel Filmi Yönetmeni Şafak Türkel, bir yıl önce başlattıkları çalışmayı bugün bütün Türkiye'nin ve hatta dünyanın sahiplendiğini söyledi.

ÇEVRECİ SLOGAN ATTILAR
Göle Yas Etkinliği'ne katılan yüzlerce kişi, dağıtılan pet şişelerle halk plajı iskelesine yürüdü. Burdur Gölü'nün kurtarılması için yüzlerce kişi, pet şişelerin içindeki suyu hep birlikte göle döktü. Etkinlikte "Burdur Gölü kurumasın" sloganları atıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Göle sembolik takviye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN