Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hazırlıklar tamam

Antalya'daki belediyeler Kurban Bayramı hazırlıklarını tamamladı. Denetimler sıklaştırıldı, kesim ve satış yerlerinin hazırlıkları ile ilgili çalışmalar bitti

Giriş Tarihi: 30.9.2014
Kurban Bayramı'na sayılı günler kala Antalya'daki belediyeler hazırlıklarını tamamladı. Antalyalıların huzurlu ve sorunsuz bir bayram geçirmesini amaçlayan belediye yetkilileri denetimlerini arttırırken, kurban kesim ve satış yerleri ile ilgili de çalışmaların tamamlandığı görüldü.

MURATPAŞA'DA 5 AYRI NOKTA

Muratpaşa Belediyesi'nin 5 ayrı noktada kurbanlık satış yeri oluşturduğunu dile getiren Başkan Ümit Uysal, kurbanlık kesim yerleri için ise 7 ayrı nokta belirlediklerini kaydetti.

KURBAN SATIŞ YERLERİ

Muratpaşa Belediyesi kurbanlık satış yerleri olarak 5 ayrı nokta belirledi. Konuksever Mahallesi Örnek Ekmek Fırını arkası, Topçular Mahallesi Gazi Bulvarı ATSO karşısındaki açık alan, Güzeloluk Mahallesi 9 Eylül Caddesi Go-Kart yanı, Ermenek Mahallesi Birlik Sokak ormanlık alan içi, Bayındır Mahallesi Salı Pazarı yanı kurban satış alanı olarak kullanılacak.

KESİM YERLERİ BELİRLENDİ

Muratpaşa Belediyesi kurbanlık kesimi için şu noktalarda hizmet verecek: Cumhuriyet Mahallesi Çarşamba Pazarı Belediye Aşevi yanı, Konuksever Mahallesi Kapalı Pazarı, Yenigün Kapalı Pazarı, Kızıltoprak Kapalı Pazarı, Çağlayan Mahallesi Kapalı Pazarı, Yeşilbahçe Mahallesi Portakal Çiçeği Kapalı Pazarı ve Dedeman Kapalı Pazarı.

ÜCRETSİZ KESİM NOKTALARI
Konyaaltı ilçesinde 3 ayrı noktada kurban satışı, 4 ayrı noktada da ise kurban kesim merkezi oluşturuldu. İlçede 'Kurban Satışı ve Kesimi' ile ilgili genel bilgiler içiren kitapçık dağıtımı yapılıyor. Siteler Mahallesi Uncalı Emniyet Müdürlüğü güneyindeki boş alan, Liman Mahallesi pazar yeri kuzeyi Boğaçayı Caddesi üzerindeki boş alan, Kuşkavağı Mahallesi 6. Cadde üzerindeki boş alan kurban satış yerleri olarak belirlendi. Liman Mahallesi Kapalı Pazarı, Siteler Mahallesi Kapalı Pazarı ve Pınarbaşı Kapalı Pazarı küçükbaş hayvan kesimi, Altınkum Mahallesi Kapalı Pazarı ise küçükbaş ve büyükbaş hayvan kesimi için belirlenen alanlar oldu.

AKSU'DA SIKI DENETİM

Aksu ilçesinde de Veteriner Hekim Tevfik Şefik Tekin'in de yer aldığı komisyon, kesim yerlerinin hijyen başta olmak üzere genel kurallara uygunluklarını denetledi. Ayrıca kurbanlık için satılan hayvanların sevk ve sağlık kontrolü belgeleri incelendi. Denetimlerde görülen eksiklerin giderilmesi için gerekli uyarılar yapıldı.

KEPEZ'DE KESİM YERLERİ BELLİ
Kepez'de Fevzi Çakmak Mahallesi 6277 sokak, Çankaya Atakent Sitesi yanı, Menderes Mahallesi mezbaha yanı ve Varsak Trafo batısı atış poligonu yanındaki boş alanlar kurban satış yeri olarak belirlendi. Zafer Mahallesi Cumartesi Pazarı, Yenidoğan Pazartesi Pazarı, Karşıyaka Kapalı Salı Pazarı, Teomanpaşa Mahallesi Kapalı Cuma Pazarı, Fevzi Çakmak Mahallesi 6277 Sokak ve Ayanoğlu Mahallesi Kapalı Perşembe Pazarı'nda kesimler gerçekleştirilebilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hazırlıklar tamam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN