Doktor meslektaşı yaşama bağladılar

Beyin anevrizması geçiren ve 2.5 ay yoğun bakımda kalan hekim Babür Volga Yaşar, meslektaşlarının gayretiyle sağlığına kavuştu

Giriş Tarihi: 4.11.2014
Doktor meslektaşı yaşama bağladılar
Antalya'da, beyin anevrizması geçiren ve 2.5 ay yoğun bakımda kalan pratisyen hekim Babür Volga Yaşar, Memorial Antalya Hastanesi'ndeki meslektaşlarının başarılı operasyonlarıyla sağlığına yenidenkavuştu.

MESLEĞİNE GERİ DÖNDÜ

Antalya'da işyeri hekimliği yapan 25 yıllık pratisyen hekim Babür Volga Yaşar (56), geçen Mart ayında mutfakta eşi hemşire Ayşegül Yaşar ile sohbet ettiği esnada bir anda baygınlık geçirdi. Yapılan tetkiklerde beyin anevrizması (beyin damar yapısında kalıcı balonlaşma) geçirdiği tespit edilen Yaşar, hızlı ve başarılı ameliyatlar ve 2.5 aylık yoğun bakım sürecinin ardından sağlıklı olarak taburcu edildi. Yaşar, doktorlarının ve eşinin desteğiyle geçirdiği rehabilitasyon sürecinin ardından sağlığına kavuşarak mesleğine döndü.

YÜZDE 10 GERÇEKLEŞTİ

Memorial Antalya Hastanesi'nden Uzman Dr. Erhan Özden, Anevrizmatik kanamaların yüzde 30'unun hastaneye ulaşamadan hayatını kaybettiğini dile getirerek, "Hastalar arasında hastaneye ulaşanların da yüzde 90'ından fazlası maalesef kaybedilir. Kaybedilmeyen hastaların büyük bir kısmı ya bitkisel hayattadır ya da ağır nörolojik hasarla yaşamının geri kalan kısmını geçirir. Meslektaşım gibi normal hayata devam edip hatta hekimlik mesleğini sürdürebilecek düzeyde iyileşme çok nadirdir" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doktor meslektaşı yaşama bağladılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN