Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstifa eden edene

Milletvekili aday adayı olmak isteyen kamu görevlileri, dilekçelerini son gün olan dün verdi. Antalya, Isparta ve Burdur'da istifa ederek siyasete soyunanların isimleri belli oldu

Giriş Tarihi: 11.2.2015
İstifa eden edene
Milletvekili aday adayı olmak isteyen devlet memurları, siyasi parti ve oda başkanlarına istifa etmeleri için verilen sürenin son gününde istifalar peş peşe geldi. Antalya'dan milletvekili aday adayı olabilmek için görevlerinden istifa edenler arasında en çarpıcı isim CHP Antalya İl Başkanı Cavit arı ile ATSO Başkanı Çetin Osman Budak oldu.

EN ÇARPICI İSİM BUDAK

Dün saat 17.00 itibarı ile Antalya, Isparta ve Burdur'dan onlarca isim milletvekilliği için görevlerinden ayrıldı. En çarpıcı açıklama Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak'tan geldi. Budak, aday adaylığı için görevlerinden istifa ettiğini bildirdi. Budak, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun daveti üzerine, CHP milletvekili aday adayı olmaya karar verdiğini duyurdu.

İKİ İL BAŞKANI ADAY ADAYI OLDU
Partisini seçimlere hazırlamak için il başkanlığına aday olduğunu açıkladıktan sonra seçilen CHP Antalya İl Başkanı Cavit Arı, Haziran seçimlerinde milletvekili adayı olmak için görevinden istifa etti. Arı'nın milletvekilliği aday adaylığı için görevden ayrılmasına yönetim kurulu üyelerinin de onay verdiği bildirildi. Milletvekilliği için istifa eden bir diğer isim de CHP Kumluca İlçe Başkanı Nail Kamacı oldu. MHP Antalya İl Başkanı Cemal Gençer, İl Muhasibi Şaban Erdoğan, Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Süleyman Arslan Milletvekilliği aday adaylığı için yönetimden istifa eden isimler arasında yer aldı.

TANIDIK İSİMLER VAR
İzmir Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın, AK Parti'den Antalya milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti. Aydın daha önceki seçimlerde de aday adayı olmuştu. Başbakanlığa bağlı Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı Doğu Afrika Sorumlusu Dr. Ömer Kocaman'ın da Antalya AK Parti Milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa ettiği öğrenildi. AK Parti Antalya Milletvekilliği için önceki gün Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı istifasını vermişti.

SON DAKİKALARDA

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Beyin Cerrahisi bölümünde görevli Opr. Dr. Niyazi Nefi Kara CHP'den, Dr. Abdullah Konak da MHP'den milletvekili aday adaylığı için istifa etti. BAKA Genel Sekreterliği görevinden Denizli Vali Yardımcılığı görevine atanan Tuncay Engin de görevinden MHP Isparta aday adaylığı için ayrıldı. Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Adem Uslu'nun da MHP Antalya Milletvekili olabilmek için istifa eden isimler arasında yer aldığı vurgulandı. Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü'nde Maarif Müfettişi olarak görev yapan Rasim Akkaya da İstanbul 1'inci bölge CHP'den milletvekilliği aday adaylığı için başvuruda bulunacağını açıkladı.

BURDUR'DA DA ADAY ADAYLARI BELLİ

AK Parti'den aday olabilmek için Bucak İlçe Müftüsü İshak Göksel, Eski Burdur Ankaralılar Dernek Başkanı Ahmet Şakar, Antalya Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mehmet Başaran, Burdur Özel idare Sekreteri İbrahim Şimşek ve Hüseyin Karagöz görevlerinden istifa etti. MHP'den ise Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Isra Güngör'ün görevinden istifa ettiği gelen bilgiler arasında yer aldı. Burdur'da CHP'den Dr. Mehmet Göker ve Öğretmen Kadir Koç'un istifa ettikleri açıklandı.

ISPARTA İSTİFALARI
7 Haziran genel seçimlerinde Isparta'da adaylığı düşünen kamu görevlileri de belli oldu. İçişleri Bakanlığı Kontrolörü İsmail Özdemir, SDÜ Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Suat Kolukırık, SDÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Rezan Demiralay, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekim Yardımcısı Pınar Taner Topsakal, Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Psikologu Şule Tola, Isparta Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Radyoloji Uzmanı Dr. Elif Adanır, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Tunçbilek, SDÜ Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Tuğrul Sezer, AK Parti'den aday adayı olmak için istifa ettiler

MHP VE CHP İSTİFALARI

Merkez Valisi Nuri Okutan, Denizli Vali Yardımcısı Tuncay Engin, Büyükelçi Hüseyin Avni Bıçaklı, Belediye Sağlık Müdürü Oğuz Başaran ve Tarım Bakanlığı Uzmanı Abdülkadir Çeşmebaşı MHP'den, Öğretmen Cumhur Eşref Ünsal da CHP'den aday adayı olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstifa eden edene
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN