Ukraynalı gelinler daha az boşanıyor

Ukrayna Aile Derneği Başkanı Mykhaylova, Ukraynalı kadınlar ile yapılan evliliklerin çok nadiren boşanma ile sonuçlandığını belirterek, "Türklere çok benzer yanlarımız var" dedi

Giriş Tarihi: 10.5.2015
Ukraynalı gelinler daha az boşanıyor
Ukrayna Aile Derneği Başkanı Vita Mykhaylova, yabancı gelinler arasındaki en düşük boşanma oranının Ukraynalı kadınlarda olduğunu söyledi. Antalya'da yaklaşık 7 bin Ukraynalının yaşadığını ve bunların büyük çoğunluğunun kadın olduğunu ifade eden Mykhaylova, "Türk erkekleri ile evlenen Ukraynalı kadınların boşandığına neredeyse hiç rastlamıyoruz. Bence bunun sebebi Ukraynalı kadınlar ile Türk kadınlarının karakterleri arasındaki benzerlik" diye konuştu..

KADINLAR DA MUTLU

Antalya'daki yabancı gelin sayısındaki artışa dikkat çeken Mykhaylova, "Türk erkekleri çoğunlukla Ukraynalı kadınlar ile evleniyorlar demiyorum ama en sorunsuz yuvalar genellikle Ukraynalılar ile yapılan evlilikler sonucu ortaya çıkıyor. Bu demek oluyor ki kadınlarımız da eşlerinden ve hayatlarından memnun. Türk erkeğinin eşlerine verdiği değer ve gösterdiği ilgi Ukraynalı kadınları da bir hayli memnun ediyor" ifadelerini kullandı.

MÜSLÜMAN OLUYORLAR

Antalya'da yaşayan birçok evli kadının Müslümanlığa geçiş yaptığını da hatırlatan Mykhaylova, "Evliliklerin sağlam temeller üzerine oturmasında bu durumun da önemli bir payı olduğunu düşünüyorum. Tam rakamları bilmiyorum ama çok sayıda arkadaşımız Antalya'ya yerleştikten sonra Müslüman oldu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ukraynalı gelinler daha az boşanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN