Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni Emek’e imar piyangosu

Kepez Belediyesi, Yeni Emek Mahallesi'nin doğu yakası için imar planı hazırladı. 7 katlı site tarzı yapılaşmayı getiren imar planıyla bölge, Kepez'in cazibe merkezi olacak

Giriş Tarihi: 11.5.2015
Yeni Emek’e imar piyangosu
Antalya'nın Kepez Belediyesi, Gülveren'den sonra Yeni Emek Mahallesi'nin bir kısmı için kentsel yenileme projesi hazırladı. Proje için hazırlanan öneri 1/1000 ölçekli uygulama imar planıyla da bölge sakinlerinin talebi olan kat artışı karşılanmış olacak. Öneri plan revizyonu, imar adalarını yeniden düzenleyerek, 7 katlı ada bazında yapılaşmayı getiriyor. Planlama alanının orta kısmında yer alan donatı alanları ek nüfusun ihtiyacı doğrultusunda yeniden düzenleniyor. İmar adaları arasındaki mevcut plandan daha geniş olarak tasarlandı.

EMSAL 1.50'YE ÇIKIYOR

Planda yer alan donatı alanlarıyla Kepez'de yeni bir cazibe merkezi oluşturuluyor. Bölge sakinlerine modern bir yaşam imkânı sunuluyor. Mülk sahipleri, öneri imar planıyla mevcut imar planındaki daire metrekaresinin 2 katı kadar, örneğin, 100 metrekarelik daireye karşı, 200 metrekarelik daire sahibi olabilecek. Daire metrekarelerinin değeri, 1000 liradan 2 bin 500 liraya çıkıyor.

HALK İSTERSE YAPILACAK

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde düzenlediği toplantıyla kentsel yenileme projesini, Yeni Emek Mahallesi sakinlerine anlattı. Öneri imar planı revizyonunu, Yeni Emek Mahallesi sakinlerinin istemesi halinde yapacaklarının altını çizen Başkan Hakan Tütüncü, "Biz projeleri hazırlarız, siz isterseniz kabul ederseniz uygularız. Proje uygulanırken hiç birinizin cebinden beş kuruş para çıkmayacak. Projeyi uygularken, devletimizin kentsel dönüşüm alakalı kira yardımı, resmi harçlardan muaf olma gibi avantajlardan yararlanma imkanınız olacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni Emek’e imar piyangosu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN