Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paraşüt kazasına sürpriz tazminat

Giriş Tarihi: 2.7.2015
Paraşüt kazasına sürpriz tazminat

Fethiye'de yolcusu Caner Güler'i 700 metre yükseklikten düşürerek ölümüne neden olan paraşüt pilotu ile çalıştığı firma 800 bin lira tazminata mahkum edildi

Muğla'nın Fethiye ilçesinde yolcusu Caner Güler'i 700 metre yükseklikten düşürerek ölümüne neden olan paraşüt pilotu Murat Sait Yeşilbaçar ile çalıştığı firma, Güler'in ailesine maddi ve manevi toplam 800 bin 555 lira tazminata mahkum edildi.

700 METREDEN ÇAKILDI

Fethiye'nin Ölüdeniz mahallesine tatile gelen makine mühendisi 27 yaşındaki Caner Güler, eşi Miray Güler ile birlikte 1 Eylül 2011'de yamaç paraşütüyle atlayış yapmak için Babadağ'a çıkmıştı. 1700 metre pistinden paraşüt pilotu Murat Sait Yeşilbaçar'la tandem (ikili) atlayış yapan Caner Güler, havalandıktan sonra paraşütten kayıp 700 metre yükseklikten kayalıklara düşerek ölmüştü.

YARGILAMA 4 YIL SÜRDÜ

6 ay tutuklu yargılanan Yeşilbaçar, 1 Mart 2012 tarihinde 'Taksirle ölüme sebebiyet vermek' suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezası aldı. Dosya Yargıtay'a gönderilirken, Yeşilbaçar tahliye edildi. Pilotluğa geri dönen Yeşilbaçar, ceza dosyası onanınca kalan cezasını çekmek için Fethiye Eşen Cezaevi'ne gönderildi. Fethiye 2'nci Asliye Hukuk Mahkemesi'nde, pilot Murat Sait Yeşilbaçar ve yamaç paraşütü firması Ege Ekstrem Limited Şirketi hakkında Caner Güler'in eşi Miray, annesi Şadiye, babası Celal ve kardeşi Neşe Güler adına 1 milyon 550 bin liralık maddi ve manevi tazminat davası açılmıştı. 4 yıl süren yargılama sonunda karar açıklandı.

GÜLER AİLESİNE TAZMİNAT

Fethiye 2'nci Asliye Hukuk Mahkemesi, pilot Yeşilbaçar ve yamaç paraşütü firmasını, Güler'in eşi Miray Güler'e 550 bin 567 lira, annesi Şadiye Güler'e 93 bin 619 lira, babası Celal Güler'e 84 bin 369 lira olmak üzere toplam 728 bin 555 lira tazminat ödemeye mahkum etti. Mahkeme ayrıca pilot ve firmanın, Caner Güler'in eşi Miray için 30 bin, annesi Şadiye ve babası Celal için 17'şer bin, kardeşi Neşe için de 8 bin lira tazminat ödemesine karar verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paraşüt kazasına sürpriz tazminat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN