Dokuma'ya 'Gülhane'

Antalya'da Dokuma Fabrikası alanına Kepez ve Isparta Güneykent belediyelerinin işbirliği ile bir Gülhane kurulacak ve yanında kadınların ürünleri sergilenecek

Giriş Tarihi: 15.8.2015
Dokuma'ya 'Gülhane'
Kepez Belediyesi ve Isparta Güneykent Belediyesi işbirliği ile Dokuma Fabrikası alanında sergi amaçlı Gülhane kurulacak. Gülhane'nin yanında Güneykentli kadınların ürettikleri el sanatlarının sergileneceği stant da yer alacak. Kepez Belediyesi ve Akdeniz Belediyeler Birliği (AKBB) Başkanı Hakan Tütüncü, gül şehri olarak bilinen Isparta Güneykent'i ziyaret etti. Güneykent Belediye Başkanı Fahrettin Gözgün'ün daveti üzerine gerçekleşen ziyarette belediyenin sosyal projeleri incelendi ve iki belediye arasında kardeşlik hukukunun derinleşmesine yönelik adımlar atıldı.

TÜTÜNCÜ HALI DOKUDU

AKBB heyetinin ilk ziyaret yeri, eski yöntemlerle gül ve lavanta yağının çıkarıldığı Gülhane oldu. Güneykent Belediye Başkanı Fahrettin Gözgün, gül yağı üretiminin tanıtıldığı, yöresel eşyaların bulunduğu Gülhane'de AKBB heyetine gül yağının nasıl çıkarıldığı hakkında bilgi verdi. Heyet daha sonra, Üretici Gül Kadınları Derneği'ni (Gülka-Der) ziyaret etti. Başkan Tütüncü, burada dokuma tezgahının başına geçerek, TBMM'nin yaldızlı logosunun dokunduğu halıya ilmik attı. Ziyaretlerden sonra açıklama yapan Başkan Tütüncü, "Kardeş belediyeler olarak Güneykent ve Kepez arasında Antalya'ya ve Dokuma alanına bir Gülhane kazandırma fikri oluştu" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dokuma'ya 'Gülhane'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN