Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalyalı adaleti

Giriş Tarihi: 7.9.2015
Antalyalı adaleti

MHK'nin Antalyalı Başkanı Kuddusi Müftüoğlu, SABAH Akdeniz'e konuştu. Müftüoğlu, "Yeni bir ekiple adalet dağıtmaya geldik" dedi

Merkez Hakem Kurulu'nun (MHK) çiçeği burnunda Başkanı Kuddusi Müftüoğlu, göreve geldikten sonra devrim niteliğindeki yeni projelerini muhabirimiz Ejder Benteşen aracılığıyla SABAH Akdeniz'e anlattı. Talimat değişikliği, gözlemci skalası ve hakem görevlendirmeleri gibi birçok konuda yeni yapılanmaya gittiklerini belirten Müftüoğlu "Türk hakemliğinin ciddi bir değişime ihtiyacı var. Saha içinde adalet istiyorsak önce hakemler arasında adaleti sağlamak lazım. Yeni bir ekip, farklı anlayışla bunu gerçekleştirerek adalet dağıtmaya geldik" dedi.

TERFİ VE TENZİL OLACAK

Camianın yeni yüzlere ihtiyacı olduğunu ve hak eden yeni gençleri hep birlikte göreceklerini belirten MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu "Hakemleri bundan sonra 6 aylık periyotla dönemsel olarak görevlendirecek, sergileyeceği performansa göre hem terfi, hem de tenzil yapacağız. Hakem ücretlerinde de iyileştirilmeye gittik. Bundan sonra çalışan, hak eden ve iyi olan hakemler görev alacak" diye konuştu.

LOKOMATİF Antalya

Antalya'nın Türk hakemliğinin lokomotifi konumunda olduğunu belirten Müftüoğlu, "Sorunları çözmek için çalışıyoruz. Yeni evim Riva Hasan Doğan Tesisleri. Başarılı olmaya odaklandık. Lokomotif olarak baktığımız Antalya'dan daha çok hakem çıkması en büyük isteğim. Zaten o potansiyele de sahip olduğumuzu görmekteyim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalyalı adaleti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN