CHP her şeye karşı

Giriş Tarihi: 18.11.2015
CHP her şeye karşı

CHP grubu Büyükşehir Belediye Meclisi'nde önceki dönemi de kapsayan cezaların düşürülmesi için uzlaşma yetkisi verilmesi de dahil birçok maddeye ret oyu verdi

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Kasım ayı meclis toplantısının devam oturumuna CHP'nin çekimser ve ret oyları damgasını vurdu. CHP grubu, Defterdarlığa ödenmesi gereken ceza bedelini düşürecek uzlaşma yetkisi talebine bile ret oyu verdi. Lara Beach'te işletmecilerin zamanında tahliye edilmemesi nedeniyle 350 bin lirayı aşan ceza bedelini düşürecek sulh anlaşması için Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Birol Ekici'ye yetki verilmesi, CHP'nin ret oyuna karşın, AK Parti ve MHP'li meclis üyelerinin oylarıyla, oy çokluğuyla kabul edildi.

KATLI OTOPARKA DA KARŞI

CHP grubunun ret oyu verdiği bir diğer konu ise Güllük Caddesi'nde yer alan katlı otoparkın Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden kiralanması oldu. Karar AK Parti ve MHP gruplarının onayıyla kabul edildi. Yıllık 200 bin lira bedelle yapılacak ihaleye belediye adına ANTEPE şirketinin katılacağını açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, "10 yıllık tahsis süresi dolmuştu. Yeniden tahsis imzalanacak. Şirket olarak para kazanmadan, hatta bir miktar zarar ederek Antalyalılara hizmet verecek" diye konuştu.

ANSET'İN BÜTÇESİ

CHP'den bir ret de Büyükşehir'in yüzde 84 ortak olduğu ANSET'in sermaye artırımı konusuna geldi. CHP'li meclis üyelerinin, aynı konuda komisyon toplantısında kabul oyu kullanması da dikkat çekti. Uluslararası Antalya Film Festivali'ni de düzenleyecek olan ANSET'in sermayesi, oy çokluğuyla kabul edilen gündem maddesiyle 1.9 milyon TL'den 5 milyon liraya çıkartıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP her şeye karşı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN