Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Ünal rahatlattı

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Rusya ile yaşanan gerilimin ardından turizmcilere ilk mesajını verdi: Rahat olun. Hükümetimiz bu konuda her türlü tedbiri alacak güçtedir

Giriş Tarihi: 1.12.2015
Bakan Ünal rahatlattı
Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Kahramanmaraş'ta düzenlenen 2. Kitap ve Kültür Fuarı'na katıldı. Gazetecilerin Rusya ile yaşanılan ülkelerarası gerilim nedeniyle turizmin etkilenip etkilenmeyeceği ile ilgili sorusuna Ünal, hükümetin bu konuda her türlü tedbiri aldığını, turizm sektöründen de rahat olmalarını istedi.

PERŞEMBE ANTALYA'DA

Hem sektör temsilcileri ile yakından görüşerek hem de ilgili kuruluşlarla işbirliği içerisinde entegre bir çalışma yürüttüklerini belirten bakan Ünal, "Yürüttüğümüz entegre çalışmanın sonucunda yaptığımız Bakanlar Kurulu'nda konu etraflıca ele alındı. Hükümet programı görüşmelerinden hemen sonra da ekonomik konsey Sayın Mehmet Şimşek'in başkanlığında toplanarak bu konuda hem telafi edici tedbirler, hem yapısal tedbirler, hem de diğer önlemlerin neler olacağı hakkında kapsamlı bir çalışma yaptı. Perşembe günü de Antalya'da turizm sektörü temsilcileri ile bir araya geleceğiz ve turizm sektörü temsilcilerini dinleyeceğiz. Onların da önerilerini alarak, 'Hükümet olarak bu konuda telafi edici tedbirler neler olur?' ve aynı zamanda her kriz bir fırsatta içerdiğinden 'Bu konuda hangi yapısal tedbirler alınmalıdır?' Bunları da turizm sektörümüzün değerli temsilcileri ile görüşeceğiz" ifadelerini kullandı.

'RAHAT OLUN' MESAJI
Ruslara seslenip "Türkiye evinizdir. Hiçbir çekinceye kapılmadan ülkemize gelin ve Türkiye'yi eviniz gibi görün" diyen Bakan Ünal, turizm sektöründeki temsilcilere de seslenerek "Rahat olsunlar. Bu konuda hükümetimiz her türlü tedbiri, önlemi almakta ve bu alanda çalışmalar yürütülmektedir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Ünal rahatlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN