Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karayolları’nda mutlu son

Giriş Tarihi: 8.12.2015
Karayolları’nda mutlu son

Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü bünyesinde çalışan taşeron işçilerinin verdikleri hukuk mücadelesi mutlu sonla bitti

Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından, Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan taşeron işçilere yönelik verilen kadro müjdesinin ardından Alanya'da başlayıp, Isparta, Burdur, Fethiye, Finike ve merkez şubede son bulan imza töreni ile taşeron işçiler kadrolu işçi oldu.
İmza törenine Karayolları 13.bölge Müdürü Şenol Altıok, Antalya Yol-İş Sendikası 1 Nolu Şube Başkanı Cemil Ünal, müdür yardımcıları ile işçiler katıldı.

316 İŞÇİ KADRO ALDI

13. Bölge Müdürü Şenol Altıok "Ülke genelinde Karayolları'nda çalışan taşeron işçilerin 316'sı Antalya'da alınmış durumda. Bu arkadaşların genç ve dinamik olması Karayolları'nın gelecekte omurgasını oluşturacaktır" dedi. Yol-İş 1 Nolu Şube Başkanı Cemil Ünal ise "2010 yılında çıkan Torba Yasa ve mahkemeye veren işçi kardeşlerimizin mahkemeyi kazanmaları neticesinde kadroya geçmeleri sağlandı. Türkiye genelinde 6 bini aşan bu kardeşlerimizin iş akitleri kadrolu olarak yenilenmiş oldu.
Geriye kalan taşeron işçi arkadaşlarımız için kadro mücadelesi devam etmektedir" dedi.

PLAKET VERİLDİ

Karayolları 13. Bölge Müdürü Şenol Altıok, müdür yardımcıları Yalçın Kavak ile Ruhi Özgen ve Antalya Yol-İş Sendikası 1 No'lu Şube Başkanı Cemil Ünal'a işçi temsilcileri tarafından günün anısına plaket verildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karayolları’nda mutlu son
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN