Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kepez altın ilçe olacak

Yatırım maliyeti 10 milyon lirayı bulacak olan Kepez Park Orman projesinin detayları açıklandı. Bakşan Tütüncü 24 Aralık'ta temeli atılacak projenin bir kısmının EXPO'ya yetişeceğini belirtti

Giriş Tarihi: 18.12.2015
Kepez altın ilçe olacak
Kepez'e son 6 yıllık sürede 2 milyon 200 bin metrekarelik yeşil alan kazandıran Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçenin cazibe merkezi olacak 228 bin metrekarelik Kepez Park Orman projesini tanıttı. Kepez Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleşen toplantıya, yap işlet devret olarak hayata geçecek projenin yatırımcısı şirketin temsilcisi Uğur Kendirli de katıldı. Tütüncü, şirket yetkililerinden temeli 2- Aralık'ta atılacak ve yatırım maliyeti 10 milyon lirayı bulacak projenin önemli bir kısmının EXPO 2016'ya yetiştirilmesi sözünü aldı. Buna göre yatırım süresi normalde 2 yıl olan projenin bir kısmı, 23 Nisan 2016 öncesinde açılacak.

AÇIK YARAYA KURT DÜŞMEZ

Modern dünyada belediyecilik performansının vatandaşları doğayla buluşturan, şehrin sıkıntılı atmosferinden uzaklaştıran projelerin çokluğuyla ölçüldüğünün altını çizen Tütüncü, Kepez'in bu alanda çok başarılı olduğunu kaydetti. Projenin Kepez'in ilk yap-işlet-devret projesi olacağını hatırlatan Tütüncü, "Kapalı kapılar ardında yapılan ihaleleri hepimiz biliyoruz. Biz spekülasyon oluşmaması adına ihalemizi canlı yayınla yaptık. Bunu gerçekleştiren ilk belediye olduk. Açık yaraya kurt düşmez" dedi.

BELEDİYE KASASINA 30 MİLYON

Tütüncü, belediyenin kasasından para çıkmadan gerçekleşecek Kepez Park Orman'ı 25 yıl süreyle işletecek firmanın yıllık 632 bin TL kira ödeyeceğini açıkladı. Tütüncü, "Enflasyon oranındaki kira artışını da göz önünde bulundurunca belediyemiz kasasına 30 milyon lira gibi bir gelir de girecek. Eğer kendi imkanımızla yapmaya çalışsaydık sadece yıllık işletme gideri için bile 2-2.5 milyon lira harcamamız gerekecekti" şeklinde konuştu.

ALTIN İLÇE

Kepez ilçesinin birbiri ardına hayata geçen projelerle Antalya'nın arka bahçesi olmaktan çıktığının altını çizen Hakan Tütüncü şöyle konuştu: "Kepez'in artık 2B, gecekondu ve çarpık kentleşme sorunlarıyla anılması yerine, turizmin başkenti Antalya'nın altın ilçesi haline gelmesi azmi içindeyiz. Projelerimiz, Antalya'nın cazibe merkezleri olacak. Antalya'ya gelen her misafirin görmek isteyeceği projeler olacak."

PROJEDE NELER VAR
- 810 metrelik raylı dağ kızağı parkuru
- 11 bin metrekarelik alanda ATV parkuru
- 5 bin 500 metrekarelik alanda paintball alanı
- 4 bin metrekarelik alanda go-kart
- 3 bin metrelik yürüyüş ve bisiklet parkuru
- 6 bin metrekarelik alanda at binme parkuru ve manej
- 5 bin metrekarelik alanda çelik halatlı denge parkuru
- Nostaljik gezi treni, şişme balon parkı ile temalı park
- Dev dönme dolap
- Biyolojik gölet
- Organik pazar
- Kır lokantası
- Basketbol ve tenis sahaları
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez altın ilçe olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN