Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ulaşımda yeni dönem

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım AŞ. tarafından işletilecek olan yeni toplu ulaşım kartı 'Antalya Kart' sistemi Salı günü hayata geçiyor. Antalya Kart'ta birçok yenilik de var

Giriş Tarihi: 11.1.2016
Ulaşımda yeni dönem
Antalya Ulaşım Hizmetleri Pet. San. ve Tic. Aş, tarafından yapılan açıklamada, "Antalya Kart' sisteminin hazır olduğunu ve 12 Ocak Salı günü sabah saat 07.00'den itibaren kullanıma açılacağını bildirdi. Açıklamada, "Eski kart sahibi vatandaşlarımızın siyah plakalı kırmızı otobüslerde 31.01.2016 tarihine; tramvaylarda ise 15.02.2016 tarihine kadar mevcut bakiyelerini kullanmaları gerekmektedir. Belediyemiz ile A-Kent firmasının yargı kararları nedeniyle hiçbir hukuki bağı kalmamış olduğundan, 15.02.2016 tarihinden sonra kart bakiyelerinde varsa geri ödenmesi gereken miktar, muhatap A-Kent firması olacaktır" denildi.

122 NOKTADA DOLUM

Açıklamada; "Kartlar yenisiyle bedelsiz olarak değiştirilecektir. Antalya Kart merkezleri ve başvuru ve yükleme noktaları oluşturulmuştur. Yoğunluk olmaması için 5 ana merkez oluşturulmuş, tramvay duraklarında bulunan 16 adet gişelerimiz ve 12 Ekdağ büfesinde hizmet verilecektir. Bunlara ilaveten eskiden olduğu gibi bazı market ve büfelerde özel Antalya Kart dolum ofisi oluşturulmuştur. Tam 122 noktada hizmet verilecektir. Tam kart sahibi vatandaşlarımız ellerindeki eski kartı beş ana merkez ve 28 gişemizde imza karşılığı teslim ederek yeni kartlarını alabileceklerdir" denildi.

İNDİRİMLİ KARTLAR
İndirimli seyahat hakkı bulunanların eskiden olduğu gibi isimli ve resimli Antalya Kart'ın basılmasının gerektiği belirtilen açıklama, "İndirimli biniş hakkına sahip olanlar, beş merkez ofisinde doldurulacak formlar ve gerekli belgelerin verilmesi halinde tahminen 72 saat içerisinde yeni kartlar basılacak ve eski kartlarını iade ederek yeni Antalya Kartlarını hemen kullanmaya başlayabileceklerdir. Aynı şekilde 28 gişemize de formlarını ve evraklarını teslim edebileceklerdir. Ücretsiz seyahat hakkı bulunan vatandaşlarımıza da aynı şekilde durumlarını belgelendiren evraklarını teslim ettikleri takdirde, eski kartları geri alınıp kendilerine teslim edilecektir. Eski kartı bulunmayanlar belirtilen 122 noktadan yeni kartları satın alabileceklerdir. Yeni kart satın almak isteyenler tam kartları 5 TL, indirimli kartları 10 TL'ye alabilir" denildi.

DURAKTA BEKLEMEK YOK

Antalya Kart'ta birçok yenilik de var. NFC (cep telefonuyla) ödeme imkanı ile kullan-at biletleri ve tüm kredi kartlarıyla ödeme yapılabilecek. Kullan at biletler 5, 8 ve 10 TL olmak üzere üç tip üretilecek ve bakiyesi bittikten sonra beş kez yükleme yapabilme imkanı sağlanacak. Her defasında en fazla 10 TL yük leme yapılabilecek. Bir diğer yenilik de otomatik yükleme makineleri olacak. İlk aşamada kentin yedi noktasında bu makineler hizmete sunulacak. Yükleme işlemleri bu makinelerden yapılabilecek. Mobil telefonlara yüklenecek uygulama ile kişi bilgileri ve bakiyesini görebilecek, herhangi bir durağa otobüsün ne zaman geleceği gibi bilgileri anında görebileceği bir hizmet hayata geçirilecek. Antalya kart ile ilgili detaylı bilgi www.antalyaulasim.com.tr adresinden alınabilecek.

DOLUM ANA MERKEZLERİ

Altınkum Mahallesi Atatürk Bulvarı No:118/A Konyaaltı (Bankalar hizası), Dogu Garajı Sinan Mahallesi Cebesoy Cad. 1261 sokak No:1/B Muratpasa, Atatürk Caddesi Yeniköy Mahallesi No: 565 Döşemealtı Antalya Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası, Macun Mahallesi İsmail Ogan Caddesi Aksu İş Hanı No:10/1 Aksu Antalya Büyükşehir Belediyesi Asmek Binası, Mithatpaşa Caddesi Görkem Apt. No: 22 Kepez Antalya Büyükşehir Belediyesi Asmek Binası ile tramvay hattı üzerinde bulunan otogar ve Çallı yer altı durak gişeleri ile 14 adet durak gişeleri.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ulaşımda yeni dönem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN