Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emeklinin çay keyfi

Konyaaltı Belediyesi'nin 1.5 yıl önce hizmete açtığı Emekli Kahvesi'nin müdavimlerine çay ücretsiz veriliyor. Günde bin kişinin ziyaret ettiği kahvenin üye sayısı 7 bin 657'ye ulaştı

Giriş Tarihi: 24.3.2016
Emeklinin çay keyfi

Antalya'da Konyaaltı Belediyesi, 1.5 yıl önce, Akdeniz Bulvarı'nda Emekli Kahvesi'ni hayata geçirdi. 5 bin 628 metrekare alan üzerine inşa edilen kahveden, Konyaaltı'da yaşayan emekliler, şehit aileleri, gaziler ve yakınları ile engelli vatandaşlar üye olduktan sonra ücretsiz olarak yararlanıyor. Konyaaltı Sahili'ne nazır kahvede emeklilere çay ve su bedava veriliyor. Kahvenin üye sayısı 7 bin 657'ye ulaştı.

GÜNDE BİN KİŞİYE HİZMET
Sabah 09.00'da hizmet vermeye başlayan kahve kış aylarında 20.00'ye, yaz aylarında ise 22.00'ye kadar açık kalıyor. 41 masa ve 171 sandalyenin bulunduğu kahveyi günde yaklaşık bin kişi ziyaret ediyor. Kahveye her gün gittiğini söyleyen 56 yaşındaki Mehmet Mercan, "Normal bir kahveye giden bir emekli ayda 300 lira harcar. Biz memnunuz bu hizmetten" dedi. Kadın arkadaşlarıyla günlerde buluşmak yerine Emekli Kahvesi'nde buluşmayı tercih ettiklerini söyleyen Aydan Yıldız ise "Arkadaşlarla günlerde dedikodu yapmaktansa burada gazete, kitap okuyoruz" diye konuştu.

İLÇENİN MODERN YÜZÜ
Emekli Kahvesi'yle ilgili çok olumlu geri bildirimler aldıklarını söyleyen Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ise, "Denize sıfır bir arazi üzerine inşa edilen park, ilçenin modern yüzünü temsil ediyor. Emekliler kafeterya, spor aletleri, çocuk oyun grubu, otoparkı bulunan modern tesisten ücretsiz faydalanıyor" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emeklinin çay keyfi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN