Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hedefleri vali, müdür ve savcı

FETÖ-PDY’nin elebaşının Pensilvanya’dan gönderdiği bedduaların son hedefi, Isparta Valisi, Başsavcısı ve Emniyet Müdürü oldu

Giriş Tarihi: 27.3.2016
Hedefleri vali, müdür ve savcı
Isparta merkezli FETÖ/PDY operasyonu ile Süleyman Demirel Üniversitesi'ndeki (SDÜ) örgütün merkez üssünün çökertilmesini sağlayan Isparta Valisi, Başsavcısı ve Emniyet Müdürü, örgütün elebaşı Fethullah Gülen'in hedefi haline geldi. Gülen'in yayına verilen son beddua kasetindeki tehditlerin Isparta Valisi, Cumhuriyet Başsavcısı ve Emniyet Müdürü'ne yönelik olduğu ileri sürüldü.

EVLERİNE ATEŞLER SAL
SDÜ'deki operasyon sonrası ABD'nin Pensilvanya eyaletindeki sarayında FETÖ üyelerinin katılımı ile düzenlediği toplantı sonunda beddua eden örgütün elebaşının özellikle "Karşı taraf bir haksızlık yaptıysa, masum insanların üzerine gidiyorsa ey Rab, bunların karşısında ne kadar susan insan varsa, dilsiz şeytan varsa evlerine ateş sal, yerin dibine batır, en yakın zamanda kahru perişan eyle, zırvasından zirvesine kadar yerin dibine batır Allahım" sözleri tehdit olarak algılandı.

KASET İNCELEMEDE
FETÖ liderinin beddua görüntüleri Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından incelemeye alındı. Bedduanın operasyonun hemen ardından ve örgütün beyin takımında yer alan SDÜ eski Rektör Yardımcısı ve Gülen'in doktoru Prof. Dr. Mehmet Numan Tamer'in ABD'ye kaçmasının ardından yapılması tehdit iddialarını güçlendirdi. FETÖ'nün şantaj-montaj karargahının çökertilmesi sonrası örgüt üyelerinin tek tek deşifre olmaları sonucu, emniyet ve bürokrasi içerisindeki uyuyan hücre olarak bilinen PDY üyelerinin Isparta İl Emniyet Müdürü Halil Altan ve Isparta Valisi Vahdettin Özkan'a musallat oldukları da iddia ediliyor.

SEKİZİNCİ KARAR ÇIKTI
Hakkında daha önce 7 kez tutuklama ve arama kararı verilen Fethullah Gülen ile örgütün üst düzey yöneticilerinden, Gülen'in sekreteri ve daha önce yakalama kararı bulunan 73 örgüt yöneticisi arasında yer alan eski Zaman Gazetesi Genel Müdürü Recep Uzunallı, Prof. Dr. Mehmet Numan Tamer, Isparta İl İmamı Zeki Yağmur ve Isparta Üst Mütevelli Heyet yöneticisi Mustafa Mete Dolmacı hakkında Isparta Ağır Ceza Mahkemesi'nin verdiği yakalama kararının 'İnterpol'e gönderilmesi amacıya Adalet Bakanlığı ile Dışişleri Bakanlığı'na yazılar yazıldığı belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hedefleri vali, müdür ve savcı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN