Yönetimden Türel'e destek

Başkan Türel ile ATSO yönetimi arasındaki tartışmada ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Osman Avşaroğlu da Türel'e destek verdi

Giriş Tarihi: 30.3.2016
Yönetimden Türel'e destek
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ATSO), ödül töreninde başlayan tartışmalar meclis toplantısında da devam etti. Ödül töreninin siyasileştiği iddiasıyla töreni boykot eden Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e, ATSO yönetiminden de destek geldi. ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Osman Avşaroğlu, "Konuşan kişi bir şehrin belediye başkanı olunca, hem de odamızdan çıkan ve kurumun içindeki yapıya hakim bir belediye başkanı olunca, bundan dersler çıkarmamız gerektiğini düşünüyorum" dedi. Avşaroğlu, 40 bin üyesi olan ATSO'nun üyelerinden gelen talep ve ihtiyaçlarıyla ilgili hem direkt hem de dolaylı olarak Büyükşehir Belediyesi'nden hizmet aldığını hatırlattı. ATSO'nun imaj kaybı yaşadığını savunan Avşaroğlu, "İmajımızın da düzeltilmesiyle ilgili hepimize görev düştüğünü, bununla ilgili çalışma yapacağımızı ve bunu da aşacağımıza inanıyorum" dedi. Avşaroğlu tartışmanın fitilini ateşleyen siyasi kimliklere ödül verilmesiyle ilgili olarak da "Yapılan işin art niyetli olmadığını biliyorum" yorumunda bulundu.

MECLİSTE SOĞUK RÜZGAR
Avşaroğlu'nun açıklamaları mecliste soğuk bir rüzgar estirdi. Meclis üyesi Kenan Çelik ATSO'nun bu şehre değer katan insanları teşvik etmesinin doğru olduğunu ancak bunun vergi ödüllerinin verildiği törende yapılmasıyla ilgili eleştirilere de hak verdiğini dile getirdi.

GÜNDEMİ İŞGAL EDEMEYİZ
ATSO Başkanı Davut Çetin ise Eylül ayında terör nedeniyle iptal ettikleri Antalya Kültür Sanat'ın açılışında vermeyi planladıkları plaketleri ödül töreninde vermek durumunda kaldıklarını anlattı. 40 bin üyeyi temsil etmenin sorumluluğuyla hareket ettiklerinin altını çizen Çetin, şöyle konuştu: "Antalya bir krizle karşı karşıyayken, bizim üyemiz hayatta kalma mücadelesi verirken, bu konularla Antalya gündemini işgal edemeyiz, Antalya'ya böyle şeyler yakışmaz. Bugüne kadar hep nezaketle davrandım, bu nezaketimi de sonuna kadar sürdüreceğim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yönetimden Türel'e destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN